Alğış Bitigi / Ermeni Kıpçakça Dualar Kitabı kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Alğış Bitigi / Ermeni Kıpçakça Dualar Kitabı kitabını Türkçe olarak Din Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Alğış Bitigi / Ermeni Kıpçakça Dualar Kitabı KİTAP AÇIKLAMASI

Tarihçte Türkçe olarak basılan ilk eser.
Algış bitiği adındaki bu eser bir kaç bakımdan önemli her şeyden önce bu eser tarihte Türkçe olarak basılan ilk eser 1618 yılında şimdiki Ukraynanın Lvov kasabasında basılmış. Bu eser Ermeni harfleriyle yazılmış Türkçe Kıpçakça bir Hıristiyanlık dualar kitabı.
Ermeni Kıpçakçası hala büyük bir muamma. Türkçe konuşan Ermeniler mi yoksa Hıristiyanlığın ermeni dinini kabul etmiş ve günlük yazışmalarında Ermeni haflerini kullanan Türkler mi sorusu daha yeterince aydınlanmış değildir.

Alğış Bitigi / Ermeni Kıpçakça Dualar Kitabı KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Alğış Bitigi / Ermeni Kıpçakça Dualar Kitabı yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alğış Bitigi / Ermeni Kıpçakça Dualar Kitabı İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Din Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Alğış Bitigi / Ermeni Kıpçakça Dualar Kitabı kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir