Aşkar Serbest Edebiyat Dergisi Sayı:54 Nisan-Mayıs-Haziran 2020 kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Aşkar Serbest Edebiyat Dergisi Sayı:54 Nisan-Mayıs-Haziran 2020 kitabını Türkçe olarak Diğer kitaplar Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Aşkar Serbest Edebiyat Dergisi Sayı:54 Nisan-Mayıs-Haziran 2020 KİTAP AÇIKLAMASI

Üç aylık  yayın periyodu ile çıkan Aşkar’ın Nisan  – Mayıs – Haziran 2020 tarihli sayısı yeniden okurunun karşısında. Genel Yayın Yönetmenliğini Mustafa Melih Erdoğan’ın yürüttüğü Aşkar; Şiir, Türk Müziği, Öykü, Söyleşi, Taarruzname, 10 Pasaj 1 Baraj, Mesûliyet Meselesi ve Kitap bölümlerinden oluşuyor.
 
Yunus Emre Altuntaş’ın Dahasını Demeyeceğim başlıklı şiiriyle başlayan 54. sayının diğer şairleri ise; İbrahim Yolalan, İsmail Karakurt, Yavuz Altınışık, Murat Özel, Leyla Arsal, Cengizhan Genç, Çağrı Subaşı, Mehmet Baran, Hüseyin Karacalar, Özgür Ballı ve Aziz Mahmut Öncel.
 
Aşkar’da uzun süredir Türk Müziği Has Şiirimizdir serlevhası altında yazılar neşreden Mustafa Melih Erdoğan bu sayıda Güneş Ayas ile Müziği Boğan Gürültü isimli kitabı ve genel çerçevede Türk Müziği üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
54. sayının öykü bölümüne katkı sunan isimler ise Selim Baki, Mikail Çelik, Çağlar Kolat ve Ümit Polat.
 
Söyleşi bölümünde Muhammed Şahin’in sorularına yanıt veren Regaib Albayrak, ilk öykü kitabı Gözümde Yaş Görseler üzerine konuştu.
 
İdris Ekinci’nin Modern Şiirimizin Şifreleri başlıklı yazısıyla başlayan Taarruzname bölümünde Özgür Ballı’nın Bence’si de okurunu bekleyen yazılar arasında.
 
10 Pasaj 1 Baraj serlevhası altında bir araya gelen Ümit Çiçekli ve Çağrı Subaşı bu sayıda Cahit Zarifoğlu’nun penceresinden şair, şiir ve yaşam üzerinde buluştular.
 
Mehmet Raşit Küçükkürtül’ün Fikritakip Meseleleri başlıklı yazısıyla okurunu karşılayan Mesûliyet Meselesi bölümünde Ferhat Nabi Güller ve Ali Cahit Yılmaz 54. sayıya katkı sunan diğer isimler. İsmet Özel’in 16 Ekim 2006 tarihinde yaptığı “Şiir, şiirle örtüşmez” başlıklı konuşmasının çözümlemesi de Mesûliyet Meselesinde neşredildi.
 
Halime Çakır, Öykünün İzini sürmeye devam ediyor. Bu sayıda Betül Ok’un Olmayan Şeyler Yüzünden, Regaib Albayrak’ın Gözümde Yaş Görseler ve Selim Baki’nin Bir Kısa Camel isimli kitaplarını değerlendirdi. Dergideki Kitap bölümü ; Zümrüt Karabudak’ın, Taner Sarıtaş’ın Tedirgin Kanatlar isimli kitabı üzerine yaptığı değerlendirmelerle sona eriyor.

Aşkar Serbest Edebiyat Dergisi Sayı:54 Nisan-Mayıs-Haziran 2020 KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Aşkar Serbest Edebiyat Dergisi Sayı:54 Nisan-Mayıs-Haziran 2020 yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Aşkar Serbest Edebiyat Dergisi Sayı:54 Nisan-Mayıs-Haziran 2020 İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Diğeri kitaplar türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Aşkar Serbest Edebiyat Dergisi Sayı:54 Nisan-Mayıs-Haziran 2020 kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir