Cengiz Han & Bozkırın Efendisi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Cengiz Han & Bozkırın Efendisi kitabını Türkçe olarak Tarih Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Cengiz Han & Bozkırın Efendisi KİTAP AÇIKLAMASI

Asyalı yazarlar tarafından anlatılan bu tür hikayeler çoğunlukla süslenerek abartılmış olsa da şüphesiz konu edindikleri olaylar doğrudur ve o zamanlardaki yarı-yabanıl kabile şeflerinin hayatları ve yaptıkları konusunda bize küçük de olsa fikir verebilirler. Vang Han çuvala atılarak öldürülen Mergus’un torunuydu. Babası, yukarıda anlatılan hikayede kocasının intikamını almak için tuzak kuran prensesin en büyük oğluydu. Daha henüz on yaşındayken babasıyla birlikte savaşlara gittiği söylenir. Yezonkai’yle dostluğu ve Timuçin’e oğlu gözüyle bakıp onun karısını almayı reddetmesi şu olayla bağlantılıydı: Babası öldüğünde en büyük erkek çocuk olarak yönetime o geçmişti ama diğer kardeşleri onu kıskanıyordu. Onlarla ve diğer akrabalarıyla, özellikle amcasıyla, giriştiği mücadeleler sonucunda yenildi ve orayı terk etmek zorunda kaldı. Yezonkai’nin ülkesine sığındı. Yezonkai onu dostlukla kabul etti ve koruması altına aldı. Bir süre sonra ona askeri birlikler verdi ve krallığını tekrar ele geçirip amcasını sürgüne göndermesine yardım etti. Yezonkai’nin koruması altındayken, o zamanlar çok küçük olan Timuçin’i gördü ve ona kendi oğlu gibi sahiplendi. Tabi ki Timuçin daha önce kendisinin yaptığı gibi ana vatanını terk etmek ve kendisine miras kalan toprakları bırakmak zorunda kalınca, Yezonkai’nin yaptığı iyiliğe karşılık vererek Timuçin’i memnuniyetle kabul etti.

Cengiz Han & Bozkırın Efendisi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Cengiz Han & Bozkırın Efendisi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Cengiz Han & Bozkırın Efendisi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Tarih Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Cengiz Han & Bozkırın Efendisi kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir