Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:145 Ocak 2021 kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:145 Ocak 2021 kitabını Türkçe olarak Dergiler Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:145 Ocak 2021 KİTAP AÇIKLAMASI

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından aylık olarak yayımlanan Dil ve Edebiyat dergisinin Ocak 2021 sayısı şiir, hikâye, deneme, makale türünde farklı kuşaklardan kalemlerin birikimini bir araya getiriyor. Kelime ve kavram incelemelerinin yanı sıra şiir ve eser tahlillerine yer veren sayıda hikâye ve şiirler de geniş yer buluyor.
Üzeyir İlbak, “Muhayyile ile Musahabe Arasında” başlıklı giriş yazısında yakın tarihin muhasebesini yapıyor. İnancın ve kültür unsurlarının sık sık kavgaya tutuştuğu durumlara değinen İlbak, kendi hikâyemize dair kuraklığı da sorguluyor. Geçmişe tutunan hikâye anlatıcılığını geliştirmek adına yönergelere işaret ediyor, medeniyet unsurlarımızla yeniden bağ kurabilmek için yıkılan köprülerin yeniden inşasına vurgu yapıyor. Kendi dilini sahiplenen ve kutsiyetlerinin hakikatini keşfedenlerin yeni hikâyeler yazabileceklerini ifade eden İlbak, “… sizi, dünyada ve ülkemizde yaşanan salgına ve tüm olumsuzluklara rağmen yeni ve umutlu hikâyeleri birlikte yaşamaya, yazmaya ve anlatmaya çağırıyoruz” diyor.
Zafer Acar, “Vural Bahadır Bayrıl’ın ‘Saf Şiir’ (La Poesie Püre) Arayışı -II” başlıklı makalesiyle, Bayrıl şiirinin fikir ve sanat köklerine inmeye devam ediyor. Murat Ertaş, “Ay Gördüm Allah, Amentu Billah” yazısında, Ay metaforunun izini sürüyor; dinî, mitolojik ve kültürel bağlarını anlatıyor. Hakan Hadi Kadıoğlu “Alkış-Kargış” yazısında geleneğimizde alkışın ve zıddı olan kargışın icra biçimine ve icra alanlarına dair merakımızı gideriyor. Lütfi Bergen, “Azgelişmişlik Üstünlüktür Paradigması ve Batı’nın Tekniğini almak” başlıklı makalesinde, kendi telifi olan Azgelişmişlik Üstünlüktür eserinin toplumdaki yankısından yola çıkarak günümüz Müslümanca yaşama modellerini sorguluyor. Nimet Yıldırım, “Sa’dî-yi Şirazî ve Gazelleri” makalesinde Sa’dî’nin portresi eşliğinde gazellerine yer veriyor.
Yasin Ertaş, İsmail Aykanat, Hayrettin Taylan, Ahmet Necdet Misilli, Kadir Ünal, Seyha Develi, Mehmet Baş, Nurettin Durman, Mahmut et-Tavîl, Sinem Azade şiirleriyle; Tacettin Şimşek, Nilgün Akad, Yunus Düzgün, Adnan Avdagiç, Eda Tosun, Halil İbrahim Çelik hikâyeleriyle; Tuğba Coşkuner, Gönül Yonar, Feyza Akartopu, Mehtap Altan, Musa Yaşaroğlu, Sait Alioğlu denemeleriyle; Elif Sönmezışık makale, Aykut Nasip Kelebek inceleme yazılarıyla Dil ve Edebiyat’ın Ocak 2021 sayısında.

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:145 Ocak 2021 KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:145 Ocak 2021 yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:145 Ocak 2021 İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Dergiler türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:145 Ocak 2021 kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir