Ekonometrik Zaman Serileri Analizinde Güncel Yöntemler (Winrats Uygulamalı) kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Ekonometrik Zaman Serileri Analizinde Güncel Yöntemler (Winrats Uygulamalı) kitabını Türkçe olarak Ekonomi Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Ekonometrik Zaman Serileri Analizinde Güncel Yöntemler (Winrats Uygulamalı) KİTAP AÇIKLAMASI

Ekonometrik Zaman Serileri Analizlerinde Güncel Yöntemler (WinRATS Uygulamalı) isimli bu kitapta son 20 yıllık dönemde geliştirilen doğrusal olmayan birim kök ve koentegrasyon analizlerine, Fourier fonksiyonlarına dayalı birim kök ve koentegrasyon analizlerine ve kalıntılarla genişletilmiş en küçük kareler yöntemine dayalı birim kök ve koentegrasyon analizlerine yer verilmektedir.
Doğrusal olmayan birim kök testlerinden Leybourne, Newbold ve Vougas (1998), Harvey ve Mills (2002), Kapetanios, Shin ve Snell (2003), Sollis (2009), Kruse (2011), Cuestas ve Ordóñez (2014) ve Hepsağ (2021) tarafından geliştirilen birim testlerine, doğrusal olmayan koentegrasyon testlerinden ise Kapetanios, Shin ve Snell (2006), Shin, Yu ve Greenwood-Nimmo (2014) ve Hepsağ (2021) tarafından geliştirilen koentegrasyon testlerine ait teorik yapılar ve paket program üzerinden uygulamalar anlatılmaktadır.
Fourier fonksiyonlarına dayalı birim kök testlerinden Becker, Enders ve Lee (2006) Fourier durağanlık, Endes ve Lee (2012) esnek Fourier ve Omay (2015) esnek kesirli Fourier birim kök testlerine, Fourier fonksiyonlarına dayalı koentegrasyon testlerinden ise teorik anlatımlar ve paket program ile yapılan uygulamalar sunulmaktadır.
Kalıntılarla genişletilmiş en küçük kareler (RALS) yöntemine dayalı birim kök birim kök testlerinden Im, Lee ve Tieslau (2014) RALS-ADF birim kök testine, Meng, Im, Lee ve Tieslau (2014) RALS-LM birim kök testlerine ve Meng, Lee ve Payne (2017) RALS-LM birim kök testine, RALS yöntemine dayalı koentegrasyon testlerinden ise Lee, Lee ve Im (2015) koentegrasyon testlerine ait teorik anlatımlara ve paket program kullanılarak yapılan uygulamalara yer verilmektedir.

Ekonometrik Zaman Serileri Analizinde Güncel Yöntemler (Winrats Uygulamalı) KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Ekonometrik Zaman Serileri Analizinde Güncel Yöntemler (Winrats Uygulamalı) yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Ekonometrik Zaman Serileri Analizinde Güncel Yöntemler (Winrats Uygulamalı) İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Ekonomi Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Ekonometrik Zaman Serileri Analizinde Güncel Yöntemler (Winrats Uygulamalı) kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir