Ezidilik & Din, Kültür ve Metinler kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Ezidilik & Din, Kültür ve Metinler kitabını Türkçe olarak Din Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Ezidilik & Din, Kültür ve Metinler KİTAP AÇIKLAMASI

Tüm fermanlar boyunca Ezidi toplumu çok ağır koşullarla karşı karşıya kaldı. Toplu ölümler, toplu sürgünler, katliamlar, çok yönlü inançsal dayatmalar, dayanılması zor dönemler yaşadı ve hala yaşıyor. Aşağılanma ve onur kırıcı davranış ve dayatmalara tabi tutularak, kendini ve değerlerini inkâr etme dayatıldı. Ezidiler, özellikle kendilerine dayatılan bu ferman uygulamalarında yalnızca yaşamları ile sınanmadılar. Ezidi’ler, namusları, iffetleri ve inançları ile de sınandılar. Üstelik bu sınamalar, çok zaman ölüm üzerine oynanan bir oyun idi. Ve bu oyunda kaybeden yaşamının yanında değer verdiği her şeyini kaybediyordu.
Sözün ötesinde, kıyımlardan, kırımlardan, yıkımlardan geçenler, hep Ezidiler oldular. Onun içindir ki, kadınlarının ninnileri değil, çocuklarının yalnızca oynadıkları oyunları değil, söyledikleri şarkıları değil, yakarışları, ilahileri bile acılıdır.
Ezidiler, gerek inanç yapıları, gerek yaşam biçimleri, gerekse de dilleri yüzünden, her türlü işkencelerle karşılaştılar. Coğrafyaları, hayvan ve bitki varlığı, doğaları tahrip edildi. Ama her durumda güçlü kalarak göğüs gerdiler, tüm olumsuzluklara katlandılar. Her dönemde, her olumsuzlukta, tekrarlanan her Ezidi fermanı ile, Ezidi coğrafyasının masum ve mazlum halkı, yeniden sonu gelmeyen yollara, yeniden ardı belirsiz karanlıklara, belirsizliklere doğru yollara döküldüler.

Ezidilik & Din, Kültür ve Metinler KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Ezidilik & Din, Kültür ve Metinler yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Ezidilik & Din, Kültür ve Metinler İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Din Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Ezidilik & Din, Kültür ve Metinler kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir