Hadaiku'l-Verdiyye / Nakşi Şeyhleri kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Hadaiku'l-Verdiyye / Nakşi Şeyhleri kitabını Türkçe olarak İslam Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Hadaiku'l-Verdiyye / Nakşi Şeyhleri KİTAP AÇIKLAMASI

Abdülmecîd Hânî (kuddise sırruhu) hazretlerinin dedesi Muhammed Hânî (kuddise sırruhu) hazretleri Mevlana Halid-i Bagdadî (kuddise sırruhu) hazretlerinin halifesidir. Abdülmecîd Hânî (kuddise sırruhu) Hadaiku’l-Verdiyye ismini verdigi bu eserini Peygamber Efendimiz’den (sallallahu aleyhi vesellem) dedesine kadarki Naksibendî silsilesindeki zatların hayatlarını anlatmak için yazmıstır. Kitabında hem en meshur silsile olan Hz. Ebu Bekir’den (radıyallahu anh) gelen altın silsileye hem de Hz. Ali’den
(radıyallahu anh) gelen iki ayrı silsileye yer vermistir.

Naksibendî büyüklerinin hayatlarını okuyup ögrenmek büyük bir feyiz kaynagıdır. Her halleri sünnet-i Resûlullah üzere olan peygamber varisi bu zatların hayatlarında pek çok hikmetler vardır. Hadaiku’l-Verdiyye ise kendisinden önce yazılmıs silsile kitaplarındaki bilgileri topladıgı için Mevlana Halid-i Bagdadî’ye (kuddise sırruhu) kadarki silsileyi anlatan en meshur kaynak konumundadır.

Özenle tercüme ettirdigimiz eserin içerisinde geçen bütün ayet-i kerime ve hadis-i seriflerin tahkikleri, tahriçleri yapıldı. Gerekli dipnotlar eklendi. Kitabın sonuna indeks koyuldu.

Hadaiku'l-Verdiyye / Nakşi Şeyhleri KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Hadaiku'l-Verdiyye / Nakşi Şeyhleri yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Hadaiku'l-Verdiyye / Nakşi Şeyhleri İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

İslam Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Hadaiku'l-Verdiyye / Nakşi Şeyhleri kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir