Hikaye Nedir? kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Hikaye Nedir? kitabını Türkçe olarak Edebiyat Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Hikaye Nedir? KİTAP AÇIKLAMASI

Türk hikâyeciliğinin ve romancılığının öncülerinden olan Halid Ziya Uşakligil, ilk olarak Hizmet gazetesinde tefrika edilen ve daha sonra da Hikâye adıyla kitaplaşan makalelerinde roman sanatının poetikasını ortaya koyar. Bu eserde romanın kısa tarihini verdikten sonra kendi dönemindeki hâlini tahlil eder, mevcut türlerini açıklar ve dünya edebiyatıyla kıyaslandığında roman bakımından sayıca az eserin bulunduğu Türkçeye ne suretle roman tercüme edilmesi gerektiğine dair fikirlerini sunar. Bir döneme damgasını vurmuş romantizm ve realizm tartışmalarına, bu akımların temsilcilerine ve eserlerine ciddiyetle eğilir. “En çirkin bir hakikat” ve “en süslü bir hayal”in tutuştuğu amansız kavgada Halid Ziya her iki tarafın görüşlerini de okurlarıyla paylaşır.  
Türk edebiyatına kazandırdığı romanları gibi, Türk romanının dönemi itibarıyla geldiği seviyeyi de göstermesi bakımından oldukça ufuk açıcı olan bu eser, Hikâye Nedir? adıyla okurların karşısına çıkıyor.
 

Hikaye Nedir? KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Hikaye Nedir? yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Hikaye Nedir? İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Edebiyat Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Hikaye Nedir? kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir