İstanbul Celseleri – 1 & Şîa'nın Peşaver Geceleri İsimli Kitabına Reddiye kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

İstanbul Celseleri – 1 & Şîa'nın Peşaver Geceleri İsimli Kitabına Reddiye kitabını Türkçe olarak Din Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

İstanbul Celseleri – 1 & Şîa'nın Peşaver Geceleri İsimli Kitabına Reddiye KİTAP AÇIKLAMASI

Bilhassa İran Devrimi’nden sonra İmâmiyye Şîası, Ümmet’le ilişkisini söylem düzeyinde “vahdet” ve “kardeşlik” kavramları üzerinden yürütmeye çalışırken, pratikte bu ilişkiyi mezhep ihracı ve çatışma zemininde yürütmekte ısrarlı.
Hep tekrar ettiğimiz gibi, Ehl-i Sünnet’in, “Şîa’yı Sünnîleştirmek” diye bir gündemi yoktur; olmamıştır. Ancak Şîa’nın “Ümmet’i Şiîleştirmek” diye bir gündemi -hem de “kalıcı olarak”- mevcuttur ve bu yolda önemli mesafeler kat ettikleri de bir hakikattir.
Elinizdeki eser, İmâmiyye Şîası’nın önde gelen propaganda metinlerinden birinin, Peşaver Geceleri adlı kitabın tenkidini hedefleyen mesaimizin ilk adımını oluşturmaktadır. Adı geçen kitapta Ehl-i Sünnet’e yöneltilen tenkit ve ithamlar, ilmî ölçüler içinde, seviye ve ciddiyetten ödün vermeden cevaplandırılacak ve bu çalışma, kitabın son iddiasına kadar -Allah Teâlâ’nın izni ve inayetiyle- sürdürülecektir.
Hedefimiz ne Ümmet’in parçalanması, ne de mezhep propagandası… Amacımız, söyleme kurban edilen 13-14 asırlık hakikatlerin ortaya çıkmasından, yani “ihkak-ı hak”tan başka bir şey değil.
 

İstanbul Celseleri – 1 & Şîa'nın Peşaver Geceleri İsimli Kitabına Reddiye KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

İstanbul Celseleri – 1 & Şîa'nın Peşaver Geceleri İsimli Kitabına Reddiye yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İstanbul Celseleri – 1 & Şîa'nın Peşaver Geceleri İsimli Kitabına Reddiye İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Din Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

İstanbul Celseleri – 1 & Şîa'nın Peşaver Geceleri İsimli Kitabına Reddiye kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir