Kamu Sorumluluğunda Sosyal Hizmet kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Kamu Sorumluluğunda Sosyal Hizmet kitabını Türkçe olarak Sosyoloji Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Kamu Sorumluluğunda Sosyal Hizmet KİTAP AÇIKLAMASI

Sosyal politikanın dolayısıyla sosyal hizmetlerin en önemli aktörlerinden birisi de devlettir. Sosyal hizmet uygulamalarında devlet, çok önemli görevleri yerine getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Sosyal hizmetler konusunda devletin misyonu ve rolü ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de devlet bazen düzenleyici, bazen uygulayıcı, bazen de her ikisini birlikte yürütebilmektedir. Günümüzde toplumsal beklentileri karşılayacak ve bir nevi diğer paydaşlara da rol model olacak kamu sosyal hizmetlerinin sunulmasına olan ihtiyaç da varlığını her geçen gün daha fazla hissettirmektedir. Diğer yandan devletler bu uygulamaları küresel sürecin baskısıyla daha fazla sorunsallaştırmaktadır. Oysa sosyal refah uygulamaları kısa vadeli maliyetli bir uğraş gibi görünse de uzun vadede toplumsal kazanımları ifade eder. Bu hizmetler hem işgücü niteliği anlamında hem de toplumsal adalet, huzur ve barış anlamında kazanımdır. Sosyal devlet uygulamalarının sorun olarak görülmesine hemen hemen tüm dünya ülkelerinde tanık olmaktayız. Özellikle son yıllarda karşılaşılan ekonomik kriz, özelleştirme, piyasa-laşma ve yerelleşme at başı ilerleyen gelişmeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kamu yönetimi anlamında ve sosyal hizmetler bağlamında bazı sosyal nitelikli uygulamalar daha fazla yerel yönetimlere devredilmeye çalışılmaktadır. Bu değişimin yerel yönetimler lehine önümüzdeki yıllarda değişmeye devam edeceği de görülmektedir. Aynı şekilde günümüz dünyasında refah uygulamaları, azalmayıp nitelik değiştirmekte ve sorumlu kurumlar çeşitlenmektedir. Türkiye’de de aynı şekilde refah uygulamalarında çoklu aktörler ve kurumlar devreye girmektedir. Merkezi yönetim yanında, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, özel sektör, aile yanında, akraba ve komşuluk dayanışması, hemşehri oluşumları Türkiye’deki sosyal refah sağlayan en önemli yapı ve kurumların başında gelmektedir. Kamu sosyal sorumluluğu göz ardı edilerek ve kamu yönetimlerini dışarıda bırakarak sosyal sorunların üstesinden gelinmesi mümkün gözükmemektedir. Yine de kamu yönetimleri yanında bu birimlerin katkılarını almak ve bu birimleri yönetime dâhil etmek uygulamaların etkinliği ve verimliliği yanında sürdürülebilir olması için de özel önemdedir.

Kamu Sorumluluğunda Sosyal Hizmet KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Kamu Sorumluluğunda Sosyal Hizmet yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Kamu Sorumluluğunda Sosyal Hizmet İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sosyoloji Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Kamu Sorumluluğunda Sosyal Hizmet kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir