Medine Anayasası Temelinde Hakça Düzen kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Medine Anayasası Temelinde Hakça Düzen kitabını Türkçe olarak Hukuk Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Medine Anayasası Temelinde Hakça Düzen KİTAP AÇIKLAMASI

Hakça düzen; zulüm, sömürü karşısında bir tarih okumasıdır. Tabiata bakarak, tarihi ve sanatsal eserleri tetkik ederek, arkeolojik kazılara ulaşarak tarih okuması yapılabilir.
Ancak insanlık kültürel ve ahlaki değerleri konu eden dini metinleri bunlar hurafedir diyerek okumaya değer bulmaktan kaçınmaktadır.
Öyle ki insanlık sömürü ve zulmü ört bas etmek için asırlardır tanrı varlığını ispatla geçirdi. Buna bir de Allahın kader ve ölçü üzere yaratması saptırılarak sömürü, zulüm sistemi kendini kadercilik ile korumaya aldı.
insanlık kendi sömürüsünü ve sömürülüşünü izlerken bunun hurafe ve tahrifat bulaşmış bir din olduğu gerçeğini görmek istemez.
Bir metin kendinin ispatını ve meşruiyetini kendinden öncekileri tasdik şartına bağlaması güçlü bir iddiadır. İşte kur’an bir bilgi kümesi olarak kendinden öncekilerini tasdik ile tüm iddiaları alt üst etmiştir.
Öyle ki, işte evrensel deklerasyon: hiçbir şeyi Allah ile bir tutmamak, anaya babaya iyilik etmek, çocukları öldürmemek, fuhşa yaklaşmamak, cana kıymamak, yetim malı yememek, ölçüyü tartıyı tam yapmak, adil olmak, sözünde durmak ki bunlar herkesin güç yetireceği beyanlardır. Bu insanlığın aklını ve bilgiyi kullananları için Allahın doğru yoludur. 6-Enam/151-153 ayetler
Roma kralı Herakliyüs Hz. Muhammed’i Ebusüfyan’dan sorar: nesebi ne, (pek yücedir), o sözü daha önce söyleyen var mı? (hayır), kral soyundan mı? (hayır), kendine katılan zayıflar mı, güçlü zenginler mi? (zayıflardır), taraftarları azalıyor mu, çoğalıyor mu? (çoğalıyor), ayrılan var mı? (hayır), sözünde durur mu? (evet), O’nunla savaştınız mı? (evet, bir biz yendik, bir o yendi), neyi emrediyor? (Allah ile birlikte tanrılar edinmeyin, Allaha kul olun, namaz kılın, doğru olun, namuslu olun, sılayı rahim yapın).
Herakliyüs der ki: bu dediklerin doğru ise o bu bastığım yerlere de hakim olacaktır. Ben bu peygamberin zuhur edeceğini bilirdim. Yanında olsaydım ayaklarını yıkardım.
Kur’ an hem bize kendisine yapılan muhalefete dair örnekler sunar hem de biz onun kronolojik bilgisinden 7.asra kadar insanlığın zulüm, sömürülme ve dalaletlerini öğreniyoruz ki bunların yer ve zamanını arkeolojik çalışmalar ile bulmak insana düşer.

Medine Anayasası Temelinde Hakça Düzen KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Medine Anayasası Temelinde Hakça Düzen yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Medine Anayasası Temelinde Hakça Düzen İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Hukuk Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Medine Anayasası Temelinde Hakça Düzen kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir