Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik kitabını Türkçe olarak Sinema ve Tiyatro Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik KİTAP AÇIKLAMASI

Yeşilçam Sineması… İyi ve kötünün savaşında her zaman iyilerin galip geldiği, aşkın, vefanın, sadakatin her daim yüceltildiği, maddi varlığın küçümsenip, maneviyatın baş tacı edildiği sayısız melodram filmi ile ortak belleğimizin belki de en can alıcı parçası…
     Bu kitap, Yeşilçam sinemasının üzerinde pek fazla düşünmediğimiz önemli bir yanını irdelemeyi hedefliyor ve filmlerimiz içinde yer almış engelli birey temsillerine dikkat çekmeye çalışıyor. Sorduğumuz en önemli soru şu; Sayısız engelli karakterin yer aldığı Yeşilçam sineması, onların yaşamsal sorunlarına, duygusal açmazlarına, eğitim alamama, iş gücüne katılamama gibi problemlerine eğilerek farkındalık yaratma amacında mıydı, yoksa engellilik ile bağlantılı sorunlar, sadece mutlu sona ulaşmayı geciktiren birer melodramatik açmazdan mı ibaretti? Yeşilçam, dolaylı olarak da bizler, bu filmlerin üretildiği 1950 – 1970 yılları arasında engellilere nasıl baktık, onları nasıl tanımladık? Bu çalışmanın tek amacı Yeşilçam filmlerini incelemek değil; onların ışığında kendimizi de anlamaya çalışmaktır.

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sinema ve Tiyatro Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Melodramın Bir Parçası Olarak / Yeşilçam Sinemasında Engellilik kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir