Nietzsche’nin Platon Eleştirisi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Nietzsche’nin Platon Eleştirisi kitabını Türkçe olarak Felsefe ve Düşünce Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Nietzsche’nin Platon Eleştirisi KİTAP AÇIKLAMASI

Nietzsche, insanlığı, Sokrates’in başlattığı ve Platon’un daha güçlü ve sistematik bir şekilde devam ettirdiği çöküşten kurtarma amacı gütmektedir. Bu amaçla Nietzsche, Platon’u neden bir décadance olarak gördüğünü, Platon ve onun devamı olan Batı metafiziği ve Hıristiyanlık ile mücadelesini, felsefenin temel alanları olan “ontoloji”, “epistemoloji”, “aksiyoloji”, “din felsefesi” ve “siyaset felsefesi” bağlamlarında ortaya koymuştur.

Bu mücadelesi ve eleştirisi sonucunda Nietzsche, Heidegger’in söylediği gibi kendisi metafizikten kurtulamamış olsa da Batı metafizik geleneğinin yıkımına yol açmış, akla duyulan güveni sarsmış, evrensel bir hakikatin varlığına dair inancın yerine perspektivist hakikatlerin varlığı düşüncesine öncülük etmiş; böylece modernist akımların yerine postmodernist akımın ve “kendisini yaratan insan” söylemiyle de egzistansiyalizm akımının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Nietzsche’nin Platon Eleştirisi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Nietzsche’nin Platon Eleştirisi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Nietzsche’nin Platon Eleştirisi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Felsefe ve Düşünce Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Nietzsche’nin Platon Eleştirisi kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir