Nogay Halk Yırları ( Nogay Halk Şarkıları) kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Nogay Halk Yırları ( Nogay Halk Şarkıları) kitabını Türkçe olarak Kültür Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Nogay Halk Yırları ( Nogay Halk Şarkıları) KİTAP AÇIKLAMASI

Çağatay asonrası ortaya çıkmış olan Türk yazı dillerinden birisi de Nogay Türkçesi’dir. Nogaylar ve onların dilleriyle ilgili ilk araştırmalar 18. yüzyılın ortalarında rusya merkezli başlamıştır. Türkiye’de ise bu çalışmaların tarihi 20. yüzyılın ortalarını bulmuştur. Genel olarak çağdaş Türk yazı dilleriyle ilgili araştırmaların önemli ölçüde artış gösterdiği tarih ise Sovyetler Birliği’nin dağılma sürecinden sonraki yıllar olmuştur. Bugün itabarıyla önemli ölçüde bir birikime ulaşmış olan bu çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.
Biz de elinizdeki bu kitapla Nogaylar ve Nogay Türkçesi ile ilgili olarak bu alandaki araştırmalar bir katkıda bulunmak istedik. Eseri hazırlarken sadece akademik alandaki ilgiyi değil aynı zamanda Türkolojiye gönül vermiş olanların ilgisini de gözettik. Ayrıca bu kitabın, 19. yüzyılda Dağıstan2ın Rus idaresine girmesiyle bölgeden Türkiye’ye göç eden Nogaylar2ın da dikkatini çekeceğini ümit ediyoruz.

Nogay Halk Yırları ( Nogay Halk Şarkıları) KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Nogay Halk Yırları ( Nogay Halk Şarkıları) yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Nogay Halk Yırları ( Nogay Halk Şarkıları) İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Kültür Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Nogay Halk Yırları ( Nogay Halk Şarkıları) kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir