Sosyal Poltika & Teori, Politika ve Uygulamalar kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Sosyal Poltika & Teori, Politika ve Uygulamalar kitabını Türkçe olarak Siyaset Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sosyal Poltika & Teori, Politika ve Uygulamalar KİTAP AÇIKLAMASI

Küreselleşme ile birlikte gelir dağılımındaki adaletsizliğin, işsizliğin ve yoksulluğun artması sosyal ve ekonomik açıdan derinleşen bir sorun haline gelmiştir. Sosyal
politika kapsamında, toplumun bütününe yönelik olarak sosyal koruma sağlama amacıyla gerçekleştirilen sosyal yardım, sosyal hizmet ve sosyal güvenlik uygulamaları hemen hemen her ülkede karşımıza çıkmaktadır.
 
   Sosyal politikanın söz konusu sorunlara yönelik bir çözüm arayışı, gündelik hayatın her alanında yer almaktadır. Başta sosyal yardımlar olmak üzere eğitim, sağlık, istihdam ve barınmaya yönelik olarak uygulanan tüm sosyal politikalar, bireylerin insan onuruna yaraşır şekilde hayatlarını sürdürebilmelerini hedeflemektedir. Sosyal politikalar aracılığıyla tesis edilen daha adil bir gelir dağılımı, değişen koşullara bireylerin ve toplumların daha hızlı ayak uydurmasını sağlamaya yönelik uygulamaları içermektedir.
 
   Sosyal politikanın güncel konjonktürdeki önemine binaen Sosyal Politika isimli bu eser, farklı dallarda uzmanlaşmış birçok akademisyenin katkılarıyla hazırlanmış
tır. Çalışma kapsamındaki bölümlerin olabildiğince güncel olmasına ve sadeliğine özen gösterilerek, akademik bir dille ele alınmaya çalışılmıştır.
 
   Sosyal politika konu başlıklarından birçoğunu kapsamı içine alan ve literatürdeki büyük bir eksikliği kapatan ve özgün bir çalışma niteliği taşıyan bu eserde, temel sosyal politika konularına ve sorunlarına betimsel ve eleştirel bir bakış açısı sunmaktadır.
 
   Bu kitap, sosyal politika alanının multidisipliner bir bilim dalı olması sebebiyle; çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, iktisat, sosyoloji ve sosyal hizmet gibi birçok alanda öğrencilerin, akademisyenlerin ve sosyal politika uygulayıcılarının yararlanabileceği temel bir kaynak haline gelmiş ve siz değerli okuyucuların beğenisine sunulmuştur.
 
İÇİNDEKİLER
Sosyal Politikaya Giriş: Tarihsel ve Eleştirel Bir Çerçeve
Doç. Dr. Emrah AKBAŞ
 
Refah Devletinin Doğuşu ve Gelişimi
Dr. Sema BÖLÜKBAŞ
 
Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet İlişkisi
Dr. Öğretim Üyesi Dilara Ustabaşı GÜNDÜZ
 
Gelir Dağılımı ve Sosyal Yardımlar
Prof. Dr. Erdal Tanas KARAGÖL & Arş. Gör. Esat İPEK
 
Yoksullukla Mücadelede Sosyal Yardımlar ve Hedefleme Mekanizmaları
Prof. Dr. Erdal Tanas KARAGÖL & Arş. Gör. Didem KOCA
 
Sosyal Politika ve İstihdam
Prof. Dr. Tekin AKGEYİK
 
Sosyal Politika ve Kadın
Doç. Dr. Hatice ALTUNOK
 
Sosyal Politika ve Göç
Dr. Öğr. Üyesi Ali Zafer SAĞIROĞLU
 
Kentleşme ve Sosyal Politika
Doç. Dr. Abdülkadir DEVELİ & Emirhan EMİROĞLU
 
Uluslararası Sosyal Politika
Doç. Dr. Abdülkadir DEVELİ & Esma Seda KAVALALI
 
Güncel Bir Sosyal Politika Problemi: Endüstri 4.0 ve İşgücü Beceri İhtiyaçlarında Dönüşümler
Dr. Öğr. Üyesi Volkan IŞIK
 

Sosyal Poltika & Teori, Politika ve Uygulamalar KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Sosyal Poltika & Teori, Politika ve Uygulamalar yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Sosyal Poltika & Teori, Politika ve Uygulamalar İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Siyaset Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Sosyal Poltika & Teori, Politika ve Uygulamalar kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir