T.D.K. Uyumlu Ortaokul Türkçe Sözlük ve İmla Klavuzu (2 Kitap Set) kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

T.D.K. Uyumlu Ortaokul Türkçe Sözlük ve İmla Klavuzu (2 Kitap Set) kitabını Türkçe olarak Başvuru kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

T.D.K. Uyumlu Ortaokul Türkçe Sözlük ve İmla Klavuzu (2 Kitap Set) KİTAP AÇIKLAMASI

Ortaokul Türkçe Sözlük
Türkçe, dünyanın konuştuğu en yaygın dillerin başında geliyor ama ne yazık ki, son yıllarda özellikle popüler kültürün kirletici etkisiyle birlikte dilimiz de bu kirlenmeden payına düşeni alıyor. Kitle iletişim araçlarının desteği ve uluslar arası etkileşimler, küreselleşme gibi faktörler, bütün dünya dillerini yeni bir anlayış ve yapılanmanın eşiğine getirmiş durumda.
Türkiye başta olmak üzere, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar, Avrupa ve daha farklı ülkelerde yüz milyonlarca insanın konuştuğu dil olan Türkçe’yi özellikle gençlere tanıtmak ve gelecekte karşılarına çıkacak olan tehlikelerden onları haberdar etmemiz gerekiyor. Bunu yapmak için de ilk önce dilimizin özelliklerini ve güzelliklerini onlara tanıtmak zorundayız.
Türkçe, yaşadığı coğrafyada çok farklı kültürlerin etkisi altında kalmış ve onlarla içli dış olmanın getirdiği bir zenginlikle farklı dillerle etkileşmeye girmiştir. Özellikle Arapça, Farsça, İtalyanca gibi kelimelerin Türkçe’de çok fazla olduğunu görüyoruz. Kendi dil kültürünü de geliştirmiş olan Türk halkı, gerektiğinde bu medeniyetlerin kültürlerinden de örnekler almaktan çekinmemiş, hatta bu kelimeleri öyle ustalıkla dil bütününün içine yerleştirmiştir ki, bugün Türkçe’nin zenginliği bu çeşitlilikten gelmektedir. İşte, elinizde tuttuğunuz “Büyük Türkçe Sözlük”, böylesine engin ve zengin bir dil olan Türkçe’de bulunan onbinlerce kelimeyi yeniden hatırlatmak, unutulmaya yüz tutmuş kelimeleri yeniden canlandırmak ve kültür kodlarımız arasına almak ihtiyacından doğmuştur.
 
 
İmla Klavuzu
İmla, yani yazım, “Bir dilin belli kurallara göre yazıya geçirilmesi’7 olarak tarif edilir. Dillerin seslerini yazıda karşılayan işaretler topluluğunada alfabe denir. İmla, dilin daha sağlıklı kullanılmasını sağlayan en önemli araçtır. Ülkemizde Türk dilinin daha çok gelişmesi ve bir millet dili olarak varlığını sürdürebilmesi için bizzat Atatürk’ün emriyle kurulan Türk Dil Kurumunun çalışmalarını takdirle karşılamak gerekiyor. Türkçenin imlasında her sesi kendi harfi ile yazmak kuralı getirilmiştir.
Harf sistemini kullanan yazılarda:
1. Sese (söyleyişe)
2. Kökene
3. Geleneğe bağlı imlâ düzeni kullanılır.
Alfabe sistemi uzun yıllar değişmemiş dillerde özellikle geleneğe bağlı imlâ düzeni görülür.

T.D.K. Uyumlu Ortaokul Türkçe Sözlük ve İmla Klavuzu (2 Kitap Set) KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

T.D.K. Uyumlu Ortaokul Türkçe Sözlük ve İmla Klavuzu (2 Kitap Set) yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

T.D.K. Uyumlu Ortaokul Türkçe Sözlük ve İmla Klavuzu (2 Kitap Set) İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Başvuru kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

T.D.K. Uyumlu Ortaokul Türkçe Sözlük ve İmla Klavuzu (2 Kitap Set) kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir