Tealim-i Mu'tezile kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Tealim-i Mu'tezile kitabını Türkçe olarak İslam Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Tealim-i Mu'tezile KİTAP AÇIKLAMASI

Teâlîm-i Mu’tezile isimli risale, İsmail Hakkı İzmirli’nin yazma olarak bekleyen nâ-tamam eserlerinden bir tanesidir. Bugüne değin hakkında herhangi müstakil bir çalışma gerçekleştirilmemiş bulunan eser, elinizdeki çalışma vesilesiyle okuyucuyla ilk defa buluşmuş olacaktır. Mu’tezile mezhebinin usûlî esasları, tarihi serencamı ve temsilcileri hakkında ülkemizde çok sayıda nitelikli çalışma gerçekleştiriliyor olmakla birlikte elinizdeki bu ufak risale iki açıdan hâlâ önemlidir. Bunlardan ilki, eserin ülkemizdeki kelâm tarihi çalışmalarının öncü metinlerinden biri olmasıdır. Kelâm tarihçiliğinde kat’ edilen merhalenin doğru bir şekilde idrak edilebilmesi için bu tarz öncü metinlerin tanınması elzemdir. Öte yandan eser içerisinde bazı orijinal tespit ve değerlendirmeler bulunmaktadır ki, bu da ilgili metnin istifadeye şayan diğer bir özelliğidir.”

Tealim-i Mu'tezile KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Tealim-i Mu'tezile yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Tealim-i Mu'tezile İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

İslam Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Tealim-i Mu'tezile kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir