Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi kitabını Türkçe olarak Hukuk Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi KİTAP AÇIKLAMASI

Realite (gerçek) ile ide (ebedi değerler) arasında yer alan hukuk, üç farklı veçheden ele alınıp kavranabilen bir fenomendir. Hukukun bu üç veçhesinden ikisini aydınlatmaya çalışan hukuk felsefesi ve dogmatik hukuk bilimi, değerler ile normlar gibi soyut konularla ilgilenmekte ancak hukukun sosyal yaşamla ilişkisini ihmal etmektedirler.
 
Oysa hukuk, aynı zamanda sosyal gerçekliğin bir ürünüdür. Bu durum ele alınmadan, yani hukukun üçüncü veçhesi aydınlatılmadan, hukuka dair tam bir bilgiye ulaşmak olanaksızdır.
Fenerini hukukun ihmal edilen üçüncü veçhesine tutarak, onu aydınlatmaya çalışan bilim dalı, bu kitabın da başlığını oluşturan “hukuk sosyolojisi”dir.
 
Aydınlatıcı olması temennisiyle… Prof. Dr. Yaşar Salihpaşaoğlu – Dr. Dilara Buket Tatar

Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Hukuk Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Teorik ve Pratik Hukuk Sosyolojisi kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir