Usher Evi’nin Çöküşü kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Usher Evi’nin Çöküşü kitabını Türkçe olarak Başvuru kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Usher Evi’nin Çöküşü KİTAP AÇIKLAMASI

Ölüp gideceğim. Böyle böyle yitip gideceğim, başka bir şey yüzünden değil. Böyle cesaretimi yitirmiş, böyle acınası bir hâldeyken korku denilen o uğursuz hayaletle mücadelemde hem hayatımı hem de aklımı kaybedeceğim o anın er ya da geç geleceğini hissediyorum.
 
Eserleriyle Arthur Conan Doyle, Jules Verne, H. P. Lovecraft ve Stephen King dâhil olmak üzere pek çok büyük yazarın yanı sıra Alfred Hitchcock ve Robert Eggers gibi yönetmenlere de ilham veren Edgar Allan Poe’nun dört önemli öyküsünün buluştuğu bu derleme, Gotik edebiyat hayranları için kaçınılmaz bir fırsat sunuyor. Popülerliğini hiçbir zaman yitirmeyen ve son olarak korku ustası Mike Flanagan tarafından yeniden yorumlanarak ekranlara taşınan “Usher Evi’nin Çöküşü”, isimsiz anlatıcımızın akıl sağlığından endişelendiği çocukluk arkadaşı Roderick Usher’ı ziyaretini, malikânede geçirdiği süre boyunca gerçek ile fantezi arasındaki çizgiyi kaybedişini ve kadim Usher ailesinin hazin sonuna tanıklık edişini ele alıyor. Sherlock Holmes’ün de esin kaynağı olan ünlü Poe karakteri Auguste Dupin, “Çalınan Mektup”ta hünerlerini konuşturarak imkânsız görünen bir davayı çözüme kavuşturuyor. “Diri Diri Gömülmek” beklenmedik zamanlarda ağır katalepsi nöbetleri geçiren bir adamın canlı canlı mezara girmeye dair haklı korkusunu anlatıyor. Yazarın en meşhur hikâyesi “Gammaz Yürek”te ise aklının başında olduğu konusunda ısrar eden gizemli anlatıcı, “akbaba gözlü” yaşlı bir adamı nasıl öldürdüğünü açıklıyor.
 
Usher Evi’nin Çöküşü sofistike, tamamen özgün ve size huzursuzluk hissi veren bir kitaptı. Okurken hiçbir güvencenin, merhametin yahut tünelin sonundaki ışığın bulunmadığı bir dünyaya adım atmışım gibi hissettim. Karanlıktı. Çılgıncaydı. Korkunçtu. Şimdi bana hayatımın en heyecan verici fırsatlarından birini sunan Edgar Allan Poe eserlerine karşı ömürlük aşkım işte böyle başladı.”
—Mike Flanagan
“Poe, zamanının dile getirilmeyen dehşetlerinden istifade eden öyküler yazmakta çok iyiydi.”

—Chuck Palahniuk

Usher Evi’nin Çöküşü KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Usher Evi’nin Çöküşü yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Usher Evi’nin Çöküşü İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Yeni çıkan kitapların türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Usher Evi’nin Çöküşü kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir