Uygulamada Pozitif Psikoloji kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Uygulamada Pozitif Psikoloji kitabını Türkçe olarak Psikoloji Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Uygulamada Pozitif Psikoloji KİTAP AÇIKLAMASI

Psikoloji bilimi, başlangıçta bireylerin sahip oldukları problemlere odaklanmış ve bu problemlerin altında yatan nedenleri araştırmıştır. Problemin nedenine odaklanmak bazen işe yararken bazen kişiyi anlam veremediği bir kısır döngüye sürükleyip problemin daha derinine sürüklenmesine yol açabilmektedir. Bu noktada pozitif psikoloji, son yıllarda bu kanıyı çürüterek birçok çalışmaya konu olmuş ve probleme odaklanmanın doğru bir yaklaşım olmadığı savını oluşturmuştur. Pozitif psikoloji problemden uzaklaşarak bireylerin güçlü yönlerine odaklanmış, bu güçlü yönlerin problemlerin üstesinden gelebileceği düşüncesini geliştirmiştir. Pozitif psikoloji odağı bireyin yapamadıkları yerine yapabilirliklerine çevirerek insanın içinde var olan iyiye, güzele, gelişime açık yanları ön plana çıkararak aslında insanın probleminden çok daha büyük bir varlık olduğunu vurgulamıştır.
Bu kitap, sizlerin gizil kalmış güçleri ve kaynaklarını ortaya çıkaracak; kendinize, çevrenize ve en önemlisi problemlerinize karşı bakış açınızı değiştirecek bir yolculuğa çıkaracaktır. İnsanın öncelikle kendiyle barışık olması ve kendini tanımasının oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Kendi kapasitesinin ve yapabilirliklerinin farkında olan bir birey, problemlerini daha sağlıklı yollarla çözmeye çalışıp daha sağlıklı kararlar verebilecektir. Kendini tanıyan birey, başkalarını daha iyi tanıyıp onlara daha empatik bir düzeyde yaklaşabilir.
Bu kitapta, pozitif psikolojinin günlük hayata yansımalarını göreceksiniz. Farklı alanlarda pozitif psikolojinin uygulama şekilleri hakkında bilgi edineceksiniz. Farklı ülkelerden alanında uzman yazarların bilgi birikimini aktarmasıyla oluşturulan bir kitapla bilginin nasıl evrensel olduğuna bir kez daha şahit olacaksınız. Okunması kolay, anlaşılır ve akıcı olup günlük bir dille yazılan bu kitap, hem bilimsel hem de ders kitabı niteliği taşımaktadır. Okuyucunun kendisinden bir şeyler bulacağı, günlük hayatına aktarabileceği bilgilerle donatılan bu kitapta yazarların kendi çalışma alanıyla ilgili uzman görüşleri ile birlikte pozitif psikolojiye dair ayrıntılı bir bakış açısına sahip olacaksınız. Güncel uygulamaları içinde barındıran bu kitabın klinik ve eğitim alanında bir baş ucu kitabı niteliği taşıyacağı düşünülmektedir.

Uygulamada Pozitif Psikoloji KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Uygulamada Pozitif Psikoloji yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Uygulamada Pozitif Psikoloji İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Psikoloji Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Uygulamada Pozitif Psikoloji kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir