Uykusuzluk & Kültürel Bir tarih kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Uykusuzluk & Kültürel Bir tarih kitabını Türkçe olarak Sağlık Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Uykusuzluk & Kültürel Bir tarih KİTAP AÇIKLAMASI

Parlak ışıkların geceyi gu¨ndu¨ze çevirdiği, ku¨reselleşmenin zaman ve mekândaki sınırları kaldırdığı, iletişim araçlarının çeşitliliği ve yaygınlığından dolayı hiç bağlantımızı koparamadığımız du¨nyada, fazla uyarılan beyinlerimizin kapatma du¨ğmesine basıp biraz uyumak artık hepimize daha zor geliyor. Bir uykusuzlar toplumuna dönu¨şu¨yoruz. Aslında bu yaygın uykusuzluk durumu binyıllardır insanlar için bir sorun. Eluned Summers-Bremner’in çalışması da Homeros’un İlyada ve Odysseia’sıyla ve Mezopotamya destanı Gılgamış’la başlıyor, Çin, Hindistan, Japonya ve Avrupa edebiyatlarında uykusuzluğu ve uykusuzları inceleyerek devam ediyor.
Uykusuzluğun kökeni ve insan hayatına etkileri karmaşıktır; du¨nyadaki farklı ku¨ltu¨rler bu sorunu anlamak, tanımlamak ve çözmek için hem sanatı hem bilimi kullanarak pek çok şey denediler. Tıp bilimi uykusuzluğu her zaman daha derin bir psikolojik ya da fiziksel hastalığın belirtisi olarak gördu¨. Ortaçağ ve Rönesans hekimleri ve du¨şu¨nu¨rleri bunu karasevdanın, hu¨znu¨n, hatta deliliğin göstergesi olarak tanımladılar. Gu¨nu¨mu¨z tıbbı ise uykusuzluğu akıl hastalığına ve travma sonrası stres bozukluğuna bağlıyor. Bugu¨n sunulan çözu¨mler sıklıkla reçeteli ilaçları da içeriyor ancak bunlar kısa vadeli çözu¨mler; yazar ilaç endu¨strisinin bu konudaki rolu¨nu¨ ve tedavilerin etkinliğini de tartışmaya açıyor.
Uykusuzluk gece yatmadan önce okuduğunuzda uykuya dalmanıza yardımcı olmayabilir ama uykusuzluğu ve bunun şaşırtıcı derecede zengin ku¨ltu¨rel arkaplanını anlamak konusunda doğru bir başlangıç noktası olacak.

Uykusuzluk & Kültürel Bir tarih KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Uykusuzluk & Kültürel Bir tarih yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Uykusuzluk & Kültürel Bir tarih İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sağlık TIP Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Uykusuzluk & Kültürel Bir tarih kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir