Yapı Malzemeleri ve Deneyleri kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Yapı Malzemeleri ve Deneyleri kitabını Türkçe olarak Bilim ve Mühendislik kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Yapı Malzemeleri ve Deneyleri KİTAP AÇIKLAMASI

Yapıların niteliklerinin arttırılmasında kaliteli ve doğru malzeme kullanılmasının rolü büyüktür. Yeterli kaliteye sahip malzeme üretilmesi ve kalitenin sürdürülebilmesi; üretim süreci, kullanıldığı yerde korunması ve bakımının kurallara uygun yapılmasına bağlıdır. Çeşitli afetlerde hasar gören yapılar incelendiğinde göçmeye neden olan faktörlerin başında malzeme kalitesizliğinin geldiği ve yapının hasar oluşumuna neden olan etkenlere karşı korunmadığı görülmektedir. Aslında ülkemizde gündemden düşmeyen deprem gerçeği yüzünden kentsel dönüşümle yenilenmesi ve depreme karşı güvenli hâle getirilmesi istenen yapıların incelenmesi de kalitesiz malzeme kullanımının önemli problemler arasında olduğunu göstermektedir.

Yapı Malzemesi ve Deneyleri isimli kitapta; deprem ve diğer doğal afetlerde problemlerin yaşanmaması için yapı malzemelerinin özellikleri, bu özelliklerin görsel ve deneysel yollarla belirlenmesi, kalitenin sürdürülebilmesi için dikkate alınması gereken hususlar ve karşılaşılan problemlere ait örnekler verilmiştir.

Kitap; içerdiği konular bakımından fakültelerin inşaat mühendisliği, mimarlık bölümleri, meslek yüksekokullarının inşaat programı öğrencileri için ders kitabı ve inşaat sanayi alanında faaliyet gösteren elemanlar için başvuru kaynağı niteliğindedir.

Tüm problemlerin çözümünde bilimin bulgularından yararlanılır. Çoğu zaman küçük bir dikkat büyük felaketlerin önüne geçer. Ülkemiz ve insanlık olarak bilimsel kurallara uymamız hâlinde afetlerden zarar görmeden veya çok az zararla kurtulabiliriz. Yapı Malzemesi ve Deneyleri kitabında verilen bilgi ve esaslara uyulması hâlinde yapılarımız afetlerden zarar görmeyecek, daha ekonomik, uzun ömürlü ve sağlıklı yaşama katkı sunacaktır.

Yapı Malzemeleri ve Deneyleri KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Yapı Malzemeleri ve Deneyleri yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Yapı Malzemeleri ve Deneyleri İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Bilim ve Mühendislik kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Yapı Malzemeleri ve Deneyleri kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir