2023 KPSS Kemal Hoca'yla Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

2023 KPSS Kemal Hoca'yla Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası kitabını Türkçe olarak Sınav Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

2023 KPSS Kemal Hoca'yla Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası KİTAP AÇIKLAMASI

Türkiye coğrafyası, KPSS Genel Kültür sorularının %30’luk kısmını kapsamaktadır. Bir diğer deyişle 18 sorudan oluşmaktadır. ÖSYM’nin 18 Nisan 2013’teki son değişiklikleri ile konuların ağırlıkları şu şekildedir: v Türkiye’nin fiziki özellikleri: 7 soru v Türkiye’nin beşerî özellikleri: 3 soru v Türkiye’nin ekonomik özellikleri: 8 sorudan oluşmaktadır. KPSS’nin tarihine baktığımızda, bu sınav 1999 yılından itibaren her yıl yapılmaktadır. Bu süreci incelediğimizde şunu söyleyebiliriz: İlk yıllardan 2006 yılına kadar soruların önemli bir kısmı bilgi düzeyindeydi. 2006 yılından itibaren sorular daha çok üst düzeyde gelmeye başlamıştır. 2017 yılında ise son yılların en zor soruları(2018 coğrafya soruları çok zor, 2019 soruları orta düzeyde) ile karşılaştık. Yani son yıllarda bilgiyi içeren yorum düzeyinde sorular gelmeye başlamıştır. Ayrıca coğrafya sorularının gittikçe zorlaştığı ÖSYM’nin verilerine de yansımıştır. KPSS sürecini çok iyi takip eden birisi olarak ÖSYM’nin tüm sınav sorularını analiz edip titizlikle inceleyerek, MEB kaynakları taranarak ve güncel bilgileri (TÜİK verileri) kullanarak bu soru bankasını hazırladık. Fayda sağlaması dileğiyle

2023 KPSS Kemal Hoca'yla Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

2023 KPSS Kemal Hoca'yla Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

2023 KPSS Kemal Hoca'yla Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sınav Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

2023 KPSS Kemal Hoca'yla Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir