Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon kitabını Türkçe olarak Tarih Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon KİTAP AÇIKLAMASI

Osmanlı topraklarındaki faaliyetlerine 1820’de gönderdiği iki misyoner ile başlayan Amerikan Board örgütünün Trabzon ile ilk tanışıklığı 1830, ilk karşılaşması 1831’de Eli Smith ve Harison Gray Otis Dwight ile gerçekleşmiştir. Burada Amerikan Board adına kalıcı bir çalışma başlatılmasına karar verilmesinin ardından 19 Ocak 1834 tarihinde İzmir’e, ardından aynı ay içinde İstanbul’a gelen Thomas Pinckney Johnston’un eşiyle birlikte Trabzon’a yerleşmesi ve misyonerlik çalışmaları başlatması kararlaştırılmış ve bu karar Kasım 1834’te uygulamaya konmuştur. 1835’e gelindiğinde Trabzon Küçük Asya Misyonu içerisinde İzmir, Sakız, Bursa ile birlikte bir istasyon olarak tanımlanmıştır. Amerikan Board örgütünün İstanbul’un doğusunda, Karadeniz Bölgesi’nde en erken çalışma başlattığı merkez Trabzon’dur.
Elinizdeki kitap, Amerikan Board örgütü tarafından yayınlanan Yıllık Raporlar ve The Missionary Herald’ın 1820-1923 yılları arasında çıkan sayılarından elde edilen bilgiler doğrultusunda Trabzon ve çevresinde yürütülen misyonerlik çalışmalarının takip ettiği süreç hakkında ayrıntılı bilgiler verecek ve okuyucuya bu bilgiler ışığında Amerikan Board misyonerlerinin şehirdeki misyonerlik maceraları hakkında bir değerlendirme yapabilme imkanı sunacaktır. 

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Tarih Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir