Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri kitabını Türkçe olarak Ekonomi Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri KİTAP AÇIKLAMASI

Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri
 
“Alanında uzmanlaşmış CEO’lar hakkında mükemmel bir eser.” 
WARREN BUFFETT
 
“Farklı bir şey yapmadıkça üstün bir performans ortaya koymak imkânsızdır.” 
JOHN TEMPLETON
 
Bir CEO’yu başarılı kılan nedir? İnsanların çoğunun aklına şu bilindik ifade gelir: “Sektörü avucunun içi gibi bilen, deneyimli bir yönetici olması.” Diğerleri de günümüzün sözde ünlü CEO’larının niteliklerine işaret edebilir: karizma, güçlü iletişim becerileri ve öz güvenli bir yönetim tarzı. Peki, bir organizasyonu yönetirken esas önemli olan nedir? Sıra dışı bir CEO performansının, diğerlerinden ayırt edilmesini sağlayan nedir? Cevap aslında çok basit: yönettiği şirketin hissedarlarına uzun vadede sağladığı getiri.
 
William Thorndike bu ufuk açıcı, genel kabul görmüş bilgilere “aykırı” kitabında, yatırım konusunda başarılı bir kariyer yapmanın sağladığı analitik becerilerini uygulamaya dökerek şirketlerin ve liderlerinin performansını yakından inceliyor. Bu kitapta tanışacağınız sekiz bireysel CEO’nun şirketlerine sağladıkları ortalama getiri S&P 500’ün performansını yirmi kat aşıyordu: Diğer bir deyişle, bu CEO’ların her birine yapılan on bin dolarlık bir yatırım, yirmi beş yıl sonra ortalama bir buçuk milyon dolar ediyordu. İsimlerini bile duymamış olabilirsiniz ama yönettikleri şirketleri biliyorsunuzdur: General Cinema, Ralston Purina, Washington Post Company, Berkshire Hathaway, General Dynamics, Capital Cities Broadcasting, TCI ve Teledyne. İşte Aykırılar kitabında, bu liderlerin böyle sıra dışı bir performans sergilemelerine yardımcı olan kişisel özellikleri (sonu gelmez rasyonalizmleri) ve metotları (istikrarı korumak) öğreneceksiniz.
 
Yıllar süren araştırmalarından ve deneyimlerinden yola çıkan Thorndike şaşırtıcı hikâyeler anlatıyor, bunlardan çıkarılabilecek dersleri özetliyor ve bir şirket yöneterek ya da bir şirkete yatırım yaparak sıra dışı kazançlar elde etmekle ilgilenen herkes için etkili bir alternatif model sunuyor.
 
 
Warren Buffett’ın Önerdiği Kitaplar Listesinde 1 Numara
 
“Şirket yönetimi konusunda son derece farklı bir yaklaşım benimseyen CEO’ların sıra dışı başarısını detaylı olarak anlatan bir kitap.”
Charlie Munger 
 
“Çıkarılabilecek derslerle dolu, müthiş bir kaynak.”
The Irish Times
 
 “William Thorndike uzun vadede sıra dışı bir değer yaratan, seçkin ve etkileyici bir grup iş liderini inceliyor. Sırf deneyimsel rasyonellikleri açısından bile normlara aykırı görülebilecek büyük CEO’ları, sermaye dağılımı uzmanları olarak eşsiz bir bakış açısıyla ele alıyor. Thorndike’ın incelemesi ufuk açıcı, zekice, provokatif ve kesinlikle okunmaya değer.” 
Jim Collins 
 
“Hissedarlar için bir servet yaratmak bir CEO’nun nihai yarışmasıysa buyurun, şampiyonlarla tanışın. Bu ‘aykırılar’ın isimleri sizi şaşırtabilir ama ezber bozan tarzlarından, değerli stratejik dersler çıkaracaksınız.” 
Walter Kiechel
 
“Bu kitap iş hayatımı tamamen değiştirdi… İnanılmaz kazançlar elde eden bir şirket kurmak istiyorsanız Aykırılar mutlaka başvurduğunuz kaynaklardan biri olmalı.”
Dave Morin 
 
“Başarının nasıl bir şey olduğu sorusuna köklü bir yatırımcının cevabı niteliğinde, önemli içgörüler sunan bir eser.”
Forbes.com
 
“Bütün yöneticiler, özellikle de kendi yolunu çizmek isteyenler için iyi bir tercih.”
Michael Dell
 
Aykırılar son yıllarda piyasaya çıkan en iyi yatırım ve iş dünyası kitabı.”
Brendan Matthews 
 
“İş dünyası konusunda Amerika’da yayımlanan en önemli kitaplardan biri.”
Forbes
 
“Bir CEO’nun kulağa pek çekici gelmeyen ama aslında çok önemli olan bir görevine odaklanıyor: sermaye dağılımı.”
Mebane Faber
 
“Thorndike bütün yöneticiler ve şirket sahiplerine, ellerindeki kartlarla en iyi oyunu çıkarmaları ve hissedarlarına harika bir değer yaratmaları için meslektaşlarından daha farklı bir yol izleyebilecekleri konusunda güven vermek istiyor.”
Financial Times
 
“Thorndike’ın bulguları, CEO’ların başarısı hakkında bilinenleri altüst ediyor. Bir CEO’nun performansını üstün kılan ölçüt hasılat ya da kâr artışı değil, şirketin hisse başı değerinin artmasıdır… Thorndike, CEO’ların başarılı olmasını sağlayan formülü keşfetmiş olabilir ama CEO’lar ona kulak verecek mi?”
Economia
 
“Thorndike her bir CEO’nun özellikleri ve başarıları konusunda yaptığı detaylı araştırmayı ilham verici ve etkileyici bir okuma deneyimine dönüştürüyor.”
The Hindu
 
“Son derece bilgilendirici, takdire şayan bir eser.”
Business Traveller
 
“William Thorndike, sekiz CEO’nun nadir görüldüğü kadar sarsılmaz yönetim kurallarını ve bu kurallar ışığında yazdıkları hikâyelerini anlatıyor. Bu kitaptaki fikirler, North Star değerine sahip yöneticiler ve yatırımcılar yaratıyor. Bu fikirlere kulak verin ve onların değerini bilin.”
Michael J. Mauboussin
 
Aykırılar sıra dışı CEO’lar olmaya çalışan liderlerin (ve gelecekteki liderlerin) ve olağanüstü sermaye idarecileri olmakla ilgilenen yatırımcıların mutlaka okuması gereken bir eser.”
Mason Hawkins
 
Aykırılar, şirketlerinin odak noktasını korumuş, uzun süre pasif kalınmasına rağmen (şirketlerini sorundan uzak tutarak) yönetimi memnun etmiş ve cazip fırsatlar ortaya çıktığında hemen harekete geçebilecek bir özgürlük alanı yaratmış liderleri kutluyor. Başarıya giden yolu gösteren son derece etkili bir taktik tahtası.”
Thomas A. Russo
 

[ad_2]

Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Ekonomi Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

1, “Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri kitabını PDF indir [ePUB, PDF]” hakkında görüş bildirdi

  1. Aykırılar: Sekiz Sıra Dışı CEO ve Tamamen Rasyonel Başarı Modelleri pdf çok başarılı kitap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *