Balkanlarda Türkçe Yer Adları Kılavuzu kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Balkanlarda Türkçe Yer Adları Kılavuzu kitabını Türkçe olarak Kültür Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Balkanlarda Türkçe Yer Adları Kılavuzu KİTAP AÇIKLAMASI

Yer adları (Fr. toponymie) ülkelerin tapu senetleri gibidir. Hangi dilden gelirse, orası o dili konuşan halkın, ulusun malı, toprağı sayılır.Osmanlı Türkleri, fethettikleri toprakların eski yer adlarına pek dokunmadılar; yalnızca söyleniş biçimlerini kendi hançerelerine uygun duruma getirmekle yetindiler, denilebilir. Yeni kurdukları yerleşim yerlerine ise, Anadolu’dan asıl geldikleri yerlerin ya da oymak veya topluluklarının adlarını verdiler. Uzun süren savaşlar sırasında, çeşitli nedenlerle yerleşimin boşalması ile “harap ve sahipsiz kalan yerlere aşiretlerin yerleştirilerek şen ve âbâdan edilmesi” biçiminde bir “iç iskân” durumu ortaya çıkmıştı. Özellikle Balkanlar’da 500 yıl sürmüş olan Osmanlı-Türk egemenliği döneminde, bu durum böylece sürüp gitmiştir.

“Balkanlar’da Osmanlı mirasını aramaya çalışmak abestir; çünkü Balkanlar’m kendisi Osmanlı mirasıdır.”
Mahya Todorova

Balkanlarda Türkçe Yer Adları Kılavuzu KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Balkanlarda Türkçe Yer Adları Kılavuzu yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Balkanlarda Türkçe Yer Adları Kılavuzu İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Kültür Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Balkanlarda Türkçe Yer Adları Kılavuzu kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir