Bir Orman Yolculuğu kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Bir Orman Yolculuğu kitabını Türkçe olarak Bilim ve Mühendislik kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Bir Orman Yolculuğu KİTAP AÇIKLAMASI

İklim krizinin derinleşmesiyle birlikte önemi ve güncelliği giderek artan John Perlin’in dünyaca ünlü eseri Bir Orman Yolculuğu, Mezopotamya, Girit, Yunanistan, Kıbrıs, Roma, Venedik, İngiltere, Brezilya ve Amerika’ya odaklanarak, tarih boyunca ormanların insanlar tarafından nasıl tahrip edildiğinin hikâyesini anlatıyor. Perlin ağaçlar ve uygarlık arasındaki yaratıcı ve yok edici ilişkiyi epik bir dille gözler önüne sererken, ormanların tarih boyunca insanların yaşamında oynadığı önemli rolü ustalıkla ortaya koyduğu gibi, bugün ormanları, gezegeni ve kendisini kurtarmak için insanlığı bekleyen görevlere de ışık tutuyor. 

John Perlin ağaçların öyküsünü Eski Sümer’den Amerika Birleşik Devletleri’nin yükselişine dek sürdüğü kitabında, tarım ve sanayi devrimlerinin sonu- cunda yüzyıllar içinde giderek küçülen ormanların küresel ısınmaya karşı mücadelede taşıdığı önemi ve dünyanın büyük ağaç ve ormanlarından geriye kalanları korumanın ne denli acil bir görev olduğunu vurguluyor. 

Bilim ve Dünya Tarihi alanında Harvard Klasikleri arasında giren ve Harvard’ın “Yüz Büyük Eseri”nden biri olan Bir Orman Yolculuğu’nun bu güncellenmiş ve gözden geçirilmiş baskısının çevre tarihi uzmanları kadar, ağaçların insanlık tarihindeki rolünü merak eden ve küresel iklim krizinin nasıl aşılabileceği üzerine düşünen herkesin ilgilisini çekeceğini düşünüyor, Orman Mühendisleri Odası olarak bu temel eseri okurla buluşturmaktan mut luluk duyuyoruz.
 

Bir Orman Yolculuğu KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Bir Orman Yolculuğu yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Bir Orman Yolculuğu İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Bilim ve Mühendislik kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Bir Orman Yolculuğu kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir