Darü’l Elhan Halk Müziği Külliyatı (3 Cilt) kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Darü’l Elhan Halk Müziği Külliyatı (3 Cilt) kitabını Türkçe olarak Müzik Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Darü’l Elhan Halk Müziği Külliyatı (3 Cilt) KİTAP AÇIKLAMASI

Halk müziğine dair 1922-1929 yılları arasında Darü’l Elhan (İstanbul Belediye Konservatuvarı) Derleme Heyeti tarafından yapılan derlemeleri kapsamaktadır. Söz konusu derlemeler, aynı zamanda Osmanlı’dan günümüze ilk kurumsal derlemelerin temelini oluşturmaktadır.Yaklaşık yüz yıl önce farklı bölgelerden bir miktarı anket çoğu sahada yapılan çalışmalar sonucu 1000 civarında sözlü-söz halk ezgisi derlenmiş bunların içerisinde 700’ü çok sade şekilde notaya alınmış yarısı Arap alfabesiyle yarısı latin alfebesi ile 15 fasikül halinde yayımlanmıştır. Ancak o tarihten bugüne atıl kalan hazine (674 Türkü, oyun ve saz havası) kitabın yazarları tarafından tek tek ele alınmış edebi ve müzikal anlamda işleme yöntemi restore edilerek güncel, icra edilebilir hale getirilmiştir. Kitapta, Arap alfabeli yaklaşık 300 eserin tıpkıbasımı da güncel işlenmiş hali ile yan yana verilmiştir. Halk müziği, halk bilimi, halk edebiyatı ve genel halk kültürü sahasında çalışan sanatçı, akademisyen, araştırmacıların doğrudan istifade edebilecekleri önemli bir kaynak eser.

Darü’l Elhan Halk Müziği Külliyatı (3 Cilt) KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Darü’l Elhan Halk Müziği Külliyatı (3 Cilt) yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Darü’l Elhan Halk Müziği Külliyatı (3 Cilt) İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Müzik Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Darü’l Elhan Halk Müziği Külliyatı (3 Cilt) kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir