Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:140 Ağustos 2020 kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:140 Ağustos 2020 kitabını Türkçe olarak Dergiler Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:140 Ağustos 2020 KİTAP AÇIKLAMASI

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından aylık olarak yayımlanan Dil ve Edebiyat, Ağustos ayında 140’ıncı sayısıyla okuyucusunu selamlıyor. Cemil Meriç’in dil ve millî hafıza ilişkisi üzerine cümlelerini kapağına taşıyan sayıda, edebiyatın başat türlerine dair eleştiri ve inceleme yazıları öne çıkıyor.
Üzeyir İlbak’ın “Ayasofya, İstanbul ve 15 Temmuz” başlıklı takdiminde Temmuz ayında aramızdan ayrılan Âsım Gültekin’e bir selamlama yer alıyor. İlbak, günümüz şiirinin değerlerle barışıklığı meselesine dair Cemil Meriç ve Tanpınar üzerinden bir okuma yaptığı “Münevver ve Entelektüel Arasında Bir Kimlik Arayışı” başlıklı yazısıyla da “Zaman bilinci kaybolmuş, yaslanarak ilerleyeceği alanları karartılmış, yaşadığı değerlere yabancılaşmış, ait olduğu dünyayı gösteren pusulaları kırılmış cemiyetin çocukları fikrî krizlerini nasıl aşacak?” sorusunu soruyor.
Mehmet Baş, “Şiirimiz ve Problemleri Üzerine” başlıklı yazısıyla “büyük şair” açmazını masaya yatırıyor. Tahereh Mirzayi, “Horasan’ın Medar-ı İftiharı Firdevsî’nin Anıt Mezarı ve Müzesi” başlıklı makalesiyle okuyucuyu Firdevsî özelinde şehname geleneğinin başlangıcına götürüyor ve İran edebiyatının Osmanlı tarih yazımıyla kesişmelerini inceliyor. Müge Akgün, “İnkılaptan Yana Bir Ütopik Roman: ‘Ankara’” başlıklı incelemesiyle Yakup Kadri ve Ankara romanı ekseninde Cumhuriyet dönemi edebiyatının zorlama ürünlerini ele alıyor.
Aykut Nasip Kelebek, İsmail Aykanat, Nurettin Durman, Hayrettin Taylan, Halime Erva Kılıç, Zeynep Gül Akgöz, Sıddıka Zeynep Bozkuş, Furkan Güreci, Sabiha Ayaz şiirleriyle; İsmail Bozkurt, Mustafa Uçurum, Hakan Hadi Kadıoğlu, Yaşar Bayar, Elif Sönmezışık, Elif Tokkal, Tacettin Şimşek, Ayşe Şener, Gönül Yonar denemeleriyle; Muhsin Duran, Feyza Kartoğu, Rıza Kurtuluş inceleme yazılarıyla; Mehtap Altan gezi yazısıyla; Muhsin Karabay, makalesiyle; Musa Yaşaroğlu, Özgür Şahin hikâyeleriyle Dil ve Edebiyat’ın Ağustos sayısında.

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:140 Ağustos 2020 KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:140 Ağustos 2020 yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:140 Ağustos 2020 İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Dergiler türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Dil ve Edebiyat Aylık Dil ve Edebiyat Kültür Dergisi Sayı:140 Ağustos 2020 kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir