Din Sosyolojisi’nin Referansları ve İslamiliği kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Din Sosyolojisi’nin Referansları ve İslamiliği kitabını Türkçe olarak Din Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Din Sosyolojisi’nin Referansları ve İslamiliği KİTAP AÇIKLAMASI

Bu çalışmada din sosyolojisinin referanslarının neliği ve İslam sosyolojisinin imkânı sosyolojik teori bağlamında tartışmaya açılmıştır. Çalışmanın genel gayesi İslam sosyolojisi, yeni bir sosyal bilim denemesi değilse, sosyoloji ve din sosyolojisinden bağımsız olma durumunun mümkün olup olmadığıdır. Sosyolojinin ve din sosyolojisinin Batı eksenli olduğu ve genelde diğer toplumlar özelde ise İslam dünyası için uygun olmadığı yönündeki yaklaşıma karşılık din sosyolojisinin referanslarının neliğine dair husus, münferit ve müstakil İslam sosyolojisinin imkânına dair çıkarımlara kaynaklık edecektir. Modern Batı bilimi olarak sosyoloji ve din sosyolojisinin Müslüman toplumları anlama ve açıklama noktasında yetersiz ve yanıltıcı olacağı endişesiyle kendi problemlerinin teşhisine ve çözümüne katkı sağlamayacağı düşünülmektedir. Bu nedenle sosyoloji ve din sosyolojisinin neliği ve işlevleri yerli yerine oturduğunda İslam sosyolojisine dair tartışmaların daha anlaşılır olacağı söylenebilir. Çalışma boyunca “İslam sosyolojisi yeni bir sosyal bilim iddiası mı, sosyolojilerden bir sosyoloji mi, genel ve sistematik bir din sosyolojisi mi yoksa özel sosyoloji mi?” sorularına cevaplar aranmıştır.

[ad_2]

Din Sosyolojisi’nin Referansları ve İslamiliği KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Din Sosyolojisi’nin Referansları ve İslamiliği yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Din Sosyolojisi’nin Referansları ve İslamiliği İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Din Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Din Sosyolojisi’nin Referansları ve İslamiliği kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *