Din ve Zulüm & Din-Fanatizm-Adalet kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Din ve Zulüm & Din-Fanatizm-Adalet kitabını Türkçe olarak Din Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Din ve Zulüm & Din-Fanatizm-Adalet KİTAP AÇIKLAMASI

Bu çalışmada dinin insanlık tarihinde hak-hukuk aramasında onemli bir unsur/kaynak olduğuna vurgu yapılmıştır. Bu asıl ve önemli faktörün(dinin) tanımları, işlevleri, varlık nedenleri, özünde Bir oldukları, ortak yanlan, sıniflandırilmas ı özetlenmiştir. Tek Tanrı-Çok Tannı fikrinin öncelik durumlanı tartışılmış ve dinin șart ve belirleyici bir faktör olduğu, muhatap ların kavramaları için sembollerle anlatıldığına dikkat çekilmiştir. Bugün de başlangıçta olduğu gibi totemden-tevhide bir görünüm vardır ve her grup kendi çemberinde itaat ve gayret içindedir. Dini anlatrmlar, ömeklemeler; mitoloji ve efsanelerle, yaratlarla iç-içedir. Bu anlatim ve orneklerle inanc güncellenmekte ve yeni nesillere sunulmaktadır ve kuralları müeyyideleri vardir.
Vicdan sahipleri, gerçekler dinin aslna rücu etmesini, temel insani isteklere varmasinı istemektedirler. Dinde akil, rehberdir, pusuladır, asıldır. Aklin çözemediği sorunlar, fikirler vardır ve bunlar için zaman içinde çesitli faraziyeler ileri sürülmüştür. Bu saha “mümkün” iklimidir Var-yok est ağırlıktadır, ğayb’dir. Herkesin nazariyesi, özüne zit olmadikea geçerlidir makbuldür, kutsaldır.

[ad_2]

Din ve Zulüm & Din-Fanatizm-Adalet KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Din ve Zulüm & Din-Fanatizm-Adalet yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Din ve Zulüm & Din-Fanatizm-Adalet İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Din Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Din ve Zulüm & Din-Fanatizm-Adalet kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *