Etkili Müzik Eğitimi (Cd Hediyeli) kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Etkili Müzik Eğitimi (Cd Hediyeli) kitabını Türkçe olarak Müzik Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Etkili Müzik Eğitimi (Cd Hediyeli) KİTAP AÇIKLAMASI

Müzik eğitimi okul öncesi dönemden itibaren gerek ailelerin gerekse eğitim kurumlarının üzerinde titizlikle durdukları bir konudur. Bunun nedeni günümüzde sağlıklı bir müzik eğitiminin, çocuklar üzerindeki sosyal ve psikolojik olumlu etkileri ve donanımlı bir birey olma yolunda ki katkısının bilimsel araştırmalarla pek çok defa kanıtlanmış olmasıdır. Okul öncesi dönemden itibaren müzik eğitimi, şarkı söyleme, oyun oynama, tekerlemeler, sayışmalar, ritmik koreografiler vb. yollarla verilmeye başlanmaktadır.
Okul öncesi dönemden itibaren başlayan bu süreçte, bir etkinliğin birden fazla boyutu olması daima öğrenciler için bir çekim noktası ve motivasyon kaynağıdır. Örneğin konu anlatım, izleme, dinleme gibi tek boyutlu yöntemler kullanılarak devam ettirildiğinde, grubun motivasyonu bir süre sonra düşecek, ilgisi dağılacaktır. Aynı konu bir etkinlikle bağdaştırıldığında ise sınıfın bir kısmı için ilgi artacaktır. Bu konu ve sonrasında ilişkilendirilen etkinlik, bir oyun haline getirildiğinde ise katılım ve ilgi büyük bir grupta artacaktır. Son olarak rekabet dürtüsünden yola çıkarak bu etkinlik bir yarışmaya dönüştürüldüğünde ise tüm sınıfı dâhil etmek çok daha kolay olacaktır.
Bu kitaptaki etkinliklerin tamamı okul öncesi, ilk ve ortaokul düzeyinde uygulanabilecek etkinlikler ve bu etkinliklerin çeşitlemelerini içermektedir. Öğretilen bir etkinliğin küçük değişikliklerle farklı yaş gruplarına uygun hale getirilebilmesi mümkündür.
Kitapta yer alan etkinlikleri uygulamak istediğinizde sınıfınızın fiziki şartlarını göz önünde bulundurarak öğrencileri ister daire şeklinde isterseniz de koridor şeklinde ayakta konumlandırabilirsiniz. Yer sıkıntısı yaşadığınız durumlarda sıraları duvara ve pencereye yanaştırarak veya güzel havalarda okul bahçesinde uygulayarak çözüm oluşturabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.
 
Kitaptaki konuların ana başlıkları:
 
Etkinliklerin Uygulanış Yöntemlerine Genel Bir Bakış
Etkinliklerde Kullanılan Materyalleri Tanıyalım
Etkinlikler:
1. Etkinlik  – Ritim Kutusu
2. Etkinlik – Müzik Dersi
3. Etkinlik – Dönen Ritim Kalıbı
4. Etkinlik – Ritmik Yön Bulma
5. Etkinlik – Ritim Zinciri
6. Etkinlik – Sıra Sende Kaçırma
7. Etkinlik – Ritmi Duyuyorum
8. Etkinlik – Daireye Giremedim
9. Etkinlik – Esnek Çember Oyunu
10. Etkinlik – Topları Döndür
11. Etkinlik – Tavuk Oyunu
12. Etkinlik – Karşıt Ritim – Düz Ritim
13. Etkinlik – Hızlı Koş
14. Etkinlik – Yönümü Buldum.
15. Etkinlik – Tül Oyunu
 
UKULELE ÖĞRENİYORUZ
Ukuleleyi Tanıyalım
Kullanacağımız Akorları Öğrenelim
Kullanacağımız Ritim Şekillerini Öğrenelim
Ukulele İçin Şarkı Dağarcığı
Müzik Dersi
Hızlı Koş
Daireye Giremedim
Topları Döndür
Tavuk
Haydi, Kaldır Çemberi
Yönümü Buldum
Tül Oyunu

Etkili Müzik Eğitimi (Cd Hediyeli) KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Etkili Müzik Eğitimi (Cd Hediyeli) yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Etkili Müzik Eğitimi (Cd Hediyeli) İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Müzik Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Etkili Müzik Eğitimi (Cd Hediyeli) kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir