Felsefeye Giriş & Hikmetin Yapıtaşları kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Felsefeye Giriş & Hikmetin Yapıtaşları kitabını Türkçe olarak Felsefe ve Düşünce Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Felsefeye Giriş & Hikmetin Yapıtaşları KİTAP AÇIKLAMASI

Yazar Douglas J. Soccio ile beraber, 3000 yıllık Batı felsefesi boyunca ortaya atılmış başlıca fikirlerin peşine takılıyoruz. Felsefi fikirlerin, içinde yaşadığımız zaman ve mekânda, hatta günlük hayatımızda bize neler söylediğini anlamaya çalışıyoruz. Hikmetin özünü bulmak için çıktığımız bu yolda bize, orijinal felsefe metinlerinden alınan metinlerle birlikte yazarın sohbet edermişçesine rehberliği eşlik ediyor.
• Entelektüel tarihte paradigma oluşturmuş felsefe akımları ve filozofların tek tek ele alındığı 17 bölüm.
• Fikirleri çağlar ötesinden günümüze kadar ulaşan Eflatun, Sokrat, Aristo ve Lao-Tzu gibi bilge-filozofların yanı sıra Kierkegeard’a ayrılmış bir bölüm ile 20. yüzyılın iki arketipik filozofu Wittgenstein ve Heidegger’in tartışıldığı bölümler
• Renkli çizim ve fotoğraflar, derkenar sözlükleri, konu özetleri, tartışma soruları gibi eğitsel araçlar
• Felsefe öğrencilerine yönelik pratik tavsiyeler ve kolaylaştırıcı yöntemler
• Eleştirel gözle metin okuma ve yazı yazma stratejileri çerçevesinde, seçilen belli bir konuda alıntılama yapma prensipleri
Bu kitabı “kulağa felsefi gelen şeyler” ile “gerçekte felsefi olanlar” arasındaki farkı anlamak için bir başlangıç yapma fırsatı olarak değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Douglas J. Soccio
 
Üniversitede, Profesör Soccio’nun öğrencisi olmuştum. Tıpkı ders anlatırken zekâ ile espri anlayışını buluşturduğu gibi, kitabında da aynı üslubu yakalamış diyebilirim.
Okuyucu yorumu
Felesefeye Giriş dersi için bu kitabı tercih edecekseniz hem eğlenecek hem de gelmiş geçmiş başlıca filozofların düşüncelerini içeren nitelikli bir metin okuyacaksınız. Belli bir filozof işelenirken düşünceleri, günümüzde geçerli olan meselelerle ilişkilendiriliyor, Filozofun hayatı ve eserlerinden kesitler verilerek felsefesinin nasıl şekillendiği gösteriliyor.

[ad_2]

Felsefeye Giriş & Hikmetin Yapıtaşları KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Felsefeye Giriş & Hikmetin Yapıtaşları yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Felsefeye Giriş & Hikmetin Yapıtaşları İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Felsefe ve Düşünce Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Felsefeye Giriş & Hikmetin Yapıtaşları kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *