Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi kitabını Türkçe olarak Sağlık Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi KİTAP AÇIKLAMASI

Fiziksel aktivite oyunları ile çocukların bilişsel düzeylerini geliştirme, çocuklara hem fiziksel hem de zihinsel olarak fayda sağlayan hareket temelli öğrenme deneyimlerine bağlıdır. Bilişsel süreçler bireylerin bireylerin öğrenme süreçleri üzerinde etkilidir çünkü öğrenmeyi anlama, esnek öğrenme, bağımsız öğrenme, yaşam boyu öğrenme gibi temel kavramlardır bilişsel süreçte önemli kavramlardır (Ülgen, 1997, Yurdakul, 2005, Tekin, 2020).
Bu temel kavramları geliştirebilmek için fiziksel aktiviteyi devreye sokmak gerekmektedir. Çünkü fiziksel aktivite bireylerin bilişsel yapısını etkilemede ön planda olan bir yapıdadır. Bireylerin fiziksel aktiviteye bağlı olarak öğrenmenin gerçekleşmesi demek bireylerin kassal hareketlerini düzgün ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak hem de kassal hareketlere bağlı olarak bireyin bilişsel gelişimini sağlamaktır yani kinestetik yapıya bağlı olarak beynin bölümlerinin çalışması sağlanır. Bu kitap 3 kısım ve 11 bölümden oluşmaktadır. Bu kitap hem motor hem de bilişsel gelişimi destekleyen fiziksel aktivite oyunlarını en iyi şekilde eğitime entegre edilmesi gerektiğini hem teorik hem de uygulama olarak göstermektedir. ayrıca bu kitap; okul öncesi, ilkokul, ve ortaokulda çalışan öğretmenlere, toplum programları içerisinde çocuklarla çalışanlara, antrenörlere, akademisyenlere yararlı olacak olan bir kitap niteliğindedir.
Kitabın çeviri bilişsel gelişim alanında uzman 11 öğretim elemanı tarafından yapılmış olup, tüm öğretim elemanı arkadaşlarıma titiz ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder ayrıca kitabın editörleri, phillip D. Tomporoski, Bryan A. McCullick ve Caterina Pesce’ye human kinetics yayın evine, kitabın basımını üstlenen Hipokrat Yayın evine ve Ali Çelik’e teşekkür eder saygılar sunarım.

[ad_2]

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sağlık TIP Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *