Gül & Aşkın Çiçeği, Sanatın Çiçeği, Sonsuzluğun Çiçeği kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Gül & Aşkın Çiçeği, Sanatın Çiçeği, Sonsuzluğun Çiçeği kitabını Türkçe olarak Kültür Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Gül & Aşkın Çiçeği, Sanatın Çiçeği, Sonsuzluğun Çiçeği KİTAP AÇIKLAMASI

Gül dünyanın tanıdığı, dünyanın sevdiği çiçek… Hükümdarların kokladığı çiçek… Aşkın simgesi, inancın simgesi, güzelliğin simgesi… Sanatın her dalında en zengin esin kaynağı; bahçelerin de, şiirlerin de sultanı, bülbülün ezelî hasreti…
Uygarlığın var olduğu zamanlardan beri insanların yaşamlarını süslemiş gül. Binyıllardır pek çok kültürün insanı kendini ifade etmek için güle başvurmuş, ona tutunmuş, onu yorumlamış, güzelliğinin tadını çıkararak, dikenlerine de katlanarak.

Muhibbî mahlasıyla şiir yazan Kanunî Sultan Süleyman bu özel çiçeğin değerini bilen biri olarak, çimenlerin zümrüt tahtına oturtmuş onu:

Oturup taht-ı zümürrüde olup sultân gül
Cem’ idüp cümle reyâhîni kılur dîvan gül

Ahmet Hamdi Tanpınar ise “Bir âna sığmış sonsuzluk rüyası!” demiş gül için.

Bu kitap insanlığın somut ve soyut gül bahçelerinde dolaşmak ve en renkli desteyi dermek üzere yazıldı… Sayfaları çeviren, doğa ve gülden gülün tarihine; gülün adından gülün kokusuyla tadına; sanatın gülünde güllü resimlerden güllü çinilere, güllü kumaşlardan güllü halılara, güllü taşlardan güllü ahşaplara, güllü mücevherlerden güllü camlara; şiirin gülünden müziğin gülüne; gül takmaktan hayatımızın gül bahçelerine güllü dünyanın tadını çıkaracak.

Hem araştırmacılar için değerli bir kaynak, hem hayatı, tarihi, sanatı seven her okur için eşsiz bir kitap.

[ad_2]

Gül & Aşkın Çiçeği, Sanatın Çiçeği, Sonsuzluğun Çiçeği KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Gül & Aşkın Çiçeği, Sanatın Çiçeği, Sonsuzluğun Çiçeği yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Gül & Aşkın Çiçeği, Sanatın Çiçeği, Sonsuzluğun Çiçeği İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Kültür Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Gül & Aşkın Çiçeği, Sanatın Çiçeği, Sonsuzluğun Çiçeği kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *