Gündelik Hayatın Trajedisi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Gündelik Hayatın Trajedisi kitabını Türkçe olarak Edebiyat Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Gündelik Hayatın Trajedisi KİTAP AÇIKLAMASI

1911 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Maurice Maeterlinck gerek modernizme yön veren keskin tiyatrol oyunları gerekse denemeciliğiyle 20. yüzyılın en mühim yazarlarından biri. Klasik bir üslupla, çağının ötesindeki bir modern duyuşla ele aldığı büyük varoluş meselelerinde tutturduğu mütevazı ve müdanasız fikri hat, yüzyılın ikinci yarısının iddialı & büyük gevezeliklerinden duyulmaz hale gelmiş bu büyük ustanın sesini yeni bir yüzyılda yeniden duymanın zaruretine inanıyoruz. Cumhuriyet’in erken yıllarında edebiyat ve fikir dünyamızın yakından takip ettiği Maeterlinck’i yeni bir çeviriyle, Antonin Artaud’nun önsözüyle takdim ediyoruz.
Hükümlerini kavrayamadığımız büyük bir yargıcın indireceği elin altında, hiçbir şey söylemeksizin yaşar ruhumuz. Fakat vereceği hesabın mahiyeti nedir? Bunu belirleyecek ahlak yasasını nerede aramalı? Düşüncelerimizin çok ötesindeki diyarlarda hüküm süren gizemli bir ahlak var mıdır? En saklı arzularımız, gözle göremediğimiz merkezi bir yıldızın güçsüz gezegenleri midir? Varlığımızın merkezinde şeffaf bir ağaç mı vardır, bütün eylem ve erdemlerimiz o ağacın kısa ömürlü çiçekleri ve yaprakları mıdır? Aslında ruhumuzun hangi kötülüğü işleyebileceğinden haberdar olmadığımız gibi, daha yüksek bir zihnin veya başka bir ruhun huzurunda ne sebeple yüzümüzün kızaracağını da bilmeyiz; gelgelelim hangimiz saf sayar kendini, hangimiz o gelecek yargıçtan korkmaz? Başka ruhlardan korkmayan bir ruh gösterebilir misiniz?

[ad_2]

Gündelik Hayatın Trajedisi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Gündelik Hayatın Trajedisi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Gündelik Hayatın Trajedisi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Edebiyat Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Gündelik Hayatın Trajedisi kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *