Hipokrat Veteriner Anatomi Atlası kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Hipokrat Veteriner Anatomi Atlası kitabını Türkçe olarak Sağlık Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Hipokrat Veteriner Anatomi Atlası KİTAP AÇIKLAMASI

Veteriner Hekimliğinin temelini Anatomi oluşturur. Anatomi bilgisi olmadan bir kişinin hekimlik mesleğini yapabilmesi imkansızdır. Ünlü Anatomist F. TIEDEMANN; “Anatomi bilgisinden yoksun hekimler köstebeğe benzerler. Belirsizlikler içerisinde bocalayan elleri ile birçok mezarlar kazarlar.” diye söyleyerek Anatomi’nin bir hekim için ne kadar gerekli ve önemli olduğunu anlatmaya çalışmıştır.
Ülkemizde de sayıları gittikçe artan Veteriner Hekimliği Fakülteleri nedeniyle ve bu fakültelerde eğitim – öğretim gören öğrencilerin en temel ihtiyaçları olan Anatomi Atlası’nın ülkemizde olmayışından dolayı bu Veteriner Osteologia – Veteriner Kemik Bilimi Anatomi Atlasını hazırlama gereğini kendimde gördüm. Ülkemizde Veteriner Hekimlerin en çok ihtiyaç duydukları çiftlik hayvanları ve Laboratuvar hayvanı olarak en çok kullanılan Tavşan için bu elinizdeki Anatomi Atlasında sırası ile Sığır, Koyun, Keçi, At, Domuz, Köpek, Kedi, Tavşan ve Tavuk olmak üzere 9 tür hayvanın İskelet kemiklerini elimden geldiğince ayrıntılı olarak çizmeye ve anlatmaya çalıştım.
Atlasın ortaya çıkmasında, şekiller üzerinde çalışılıp, olabildiğince kolay ve basit anlaşılabilir şekiller ortaya çıkarmaya çalıştım. Elinizdeki Anatomi Atlasında, Anatomik şekillerin kolay anlaşabilmesi için oldukça basit fakat gerçeğe yakın çizimler kullanıldı.
Elinizdeki bu Veteriner Anatomi Atlasını – Osteologia – Kemik Bilimi Atlası için beni Atlası yazmaya yönlendiren ve Atlas’ın basımını yapan Hipokrat Kitabevinin sahibi Değerli Ali ÇELİK’e ve Atlasın dizgisini yaparak yayına hazırlayan Hipokrat Kitabevinin Grafik Tasarım bölümünden Mizanpaj ustası Değerli Hüseyin ÇAĞLIKASAP’a teşekkürü borç bilirim.
Atlas’ın Veteriner Hekimliği öğrenimi – eğitimi alan öğrencilere büyük yardımcısı olacağından hiç kuşkum yoktur.
Atlas’ın sonraki baskılarında gerek içerik olarak hacimce gerekse yeni bilgisayar teknolojisi kullanılarak yapılacak renkli çizimlerle Atlas’ı daha da geliştirmek isteği içerisindeyim.
Elinizdeki bu Anatomi Atlası’nın Türk Veteriner Hekimliğine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bütün okurlarıma da sağlık, huzur, mutluluk başarılar dolu güzel bir yaşam diliyorum. Hayatınızda herşey istediğiniz gibi olsun. Mucizeler yüzünüzü hep güldürsün.

Hipokrat Veteriner Anatomi Atlası KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Hipokrat Veteriner Anatomi Atlası yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Hipokrat Veteriner Anatomi Atlası İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sağlık TIP Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Hipokrat Veteriner Anatomi Atlası kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir