İçe Dönük Olmak kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

İçe Dönük Olmak kitabını Türkçe olarak Psikoloji Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

İçe Dönük Olmak KİTAP AÇIKLAMASI

İÇEDÖNÜK OLMAK… Zaaf mı, Güç mü?
 
İnsanların önemli bir kısmı içedönük olmasına rağmen daha iyi, daha geçerli olan kişilik dışadönüklük olarak kabul edilir. Hatta içedönüklüğün bir tür kişilik bozukluğu, psikolojik rahatsızlık olarak görüldüğü bile olur. Oysa bunlar bütünüyle kültürel önyargılar ve varsayımlardır, bilimsel hiçbir temeli yoktur. İçedönük olmak dışadönük olmak kadar doğal, insani bir karakter olduğu gibi büyük sanatçıların, yaratıcıların çoğunluğu içedönüktür. Yani insanın bu dünyada yarattığı güzelliklerin çoğunu üreten kişilik yapısını neredeyse bir hastalık gibi görmenin kendisi bir sorundur. İçedönük olduğu halde dışadönük olmaya zorlanan, mutlu ve başarılı olmak için buna mecbur olduğunu düşünerek hayatı berbat olan o kadar çok insan var ki… Psikolog Laurie Helgoe işte bu durumu ele alıyor ve genel kabul gören yanlışları sergilerken içedönüklerin gerçekte nasıl bir güce sahip olduklarını da gösteriyor. İçedönük olmak bir sorun değil bir fırsattır; dezavantaj değil avantajdır; zayıflık değil güçtür. İçedönük olmaktan adeta utanan, dışadönük gibi davranmak için kendisini zorlarken kaçınılmaz olarak kendisi olmaktan çıkan ve istediği gibi bir yaşam sürdüremeyenler için bu kitap yeni bir hayatın başlangıcı olacaktır; elbette iç huzura, mutluluğa, esenliğe doğru…

İçe Dönük Olmak KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

İçe Dönük Olmak yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İçe Dönük Olmak İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Psikoloji Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

İçe Dönük Olmak kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir