İki Pedal Arasında / Dünyadaki En Güzel Ritim, En Güzel Duyum İki Pedal Arasındaki Uyum kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

İki Pedal Arasında / Dünyadaki En Güzel Ritim, En Güzel Duyum İki Pedal Arasındaki Uyum kitabını Türkçe olarak Turizm Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

İki Pedal Arasında / Dünyadaki En Güzel Ritim, En Güzel Duyum İki Pedal Arasındaki Uyum KİTAP AÇIKLAMASI

Görme engelli bir bisikletçinin hatıralarından oluşan bu kitap 2014/2015 yıllarında yapılmış seyahatleri ve yaşanmış anıları kapsıyor. Görmeyen bir bisikletçinin gezdiği yerleri ve tanıştığı insanları ‘İki Pedal Arasında’ başlığı altında edebi bir dille aktarıyor.
 
Tandem (ikili) bisiklet üzerinde görme engelli birey ile ona eşlik eden birey tek yürek oluyor ve iki pedal arasında eşit/erişilebilir yaşam ideali doğrultusunda birleşiyorlar. Birlikte pedal çevirerek yol arkadaşlığı yapıyorlar. Bu anlamda, “Görme engelli bireyle ona rehberlik eden birey arasındaki dostluk iki pedal arasında gelişiyor,” diyebiliriz.
Bisiklet kültürünü ve bisikletli yaşamı konu alan birçok kitap olmasına karşın tandem bisikleti ve görme engelli bisikletçileri anlatan herhangi bir kitap yoktur. Hele ki görmeyen bir sporcunun gözünden yazılmış bir kitap Türkiye’de söz konusu değildir. İki Pedal Arasında bu boşluğu doldurma iddiasıyla yola çıkıyor ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.
Ayrıca bu kitap üç aşamalı bir sosyal sorumluluk projesine de hizmet etme amacı güdüyor.
Proje kapsamında;
Birinci aşamada kitabın yarı geliriyle tandem bisikletlerin alınması ve yerel yönetimlerle işbirliği yapılarak tandemlerin engelli vatandaşların hizmetine sunulması,
İkinci aşamada pilot ve yardımcı pilotların eşleşmesi ve iletişim kurmasını sağlayacak mobil bir yazılımın oluşturulması,
Üçüncü aşamada ise İki Pedal Arasında’nın gören ve görmeyen tüm bisikletçilerinin deneyim ve düşüncelerinin paylaşıldığı bir e-dergiye dönüştürülmesi hedefleniyor.

[ad_2]

İki Pedal Arasında / Dünyadaki En Güzel Ritim, En Güzel Duyum İki Pedal Arasındaki Uyum KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

İki Pedal Arasında / Dünyadaki En Güzel Ritim, En Güzel Duyum İki Pedal Arasındaki Uyum yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İki Pedal Arasında / Dünyadaki En Güzel Ritim, En Güzel Duyum İki Pedal Arasındaki Uyum İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Turizm ve Gezi Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

İki Pedal Arasında / Dünyadaki En Güzel Ritim, En Güzel Duyum İki Pedal Arasındaki Uyum kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *