İmkansızın İspatı & Çözülemeyen Matematik Problemlerinin 2000 Yıllık Serüveni kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

İmkansızın İspatı & Çözülemeyen Matematik Problemlerinin 2000 Yıllık Serüveni kitabını Türkçe olarak Bilim ve Mühendislik kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

İmkansızın İspatı & Çözülemeyen Matematik Problemlerinin 2000 Yıllık Serüveni KİTAP AÇIKLAMASI

Matematik tarihinin en bilinen dört probleminin, ilham verici, ilginç ve sıradışı hikâyesini dinlemeye hazırlanın.
 David Richeson İmkânsızın İspatı’nda, Antik Yunanlılar tarafından ortaya atılan ve iki bin yıl boyunca neredeyse tüm matematikçilerin uykularını kaçıran bu cetvel ve pergel problemlerinin ispatlarının, matematiğin zaman içindeki gelişimine bağlı olduğunu ve sanılanın aksine sadece pergel ve cetvel ile çözülmelerinin mümkün olmadığını ortaya koyarken, okurunu matematik tarihinde ufuk açıcı bir yolculuğa çıkartıyor.
 İmkânsızın İspatı ile sözü edilen imkânsız problemlerin izini sürerken matematiğe dair temel ve ileri seviyede bilgiler edinecek; Öklid, Arşimet, Descartes, Newton ve Gauss gibi önemli matematikçilerin bu antik problemleri anlamak için verdiklerini emeğe ortak olacaksınız. Kendileri geometriye dayansa da çözümleri karmaşık sayılar, analitik geometri, cebir ve kalkülüs bilgisi gerektiren problemlerin; neden 19. yüzyıla değin ispatlanamadıklarını anlayacak, Pierre Wantzel ve Ferdinand von Lindermann isimli az tanınan iki matematikçinin π üzerine yaptıkları çalışmaların imkânsızın ispatını ortaya koyarak yüzlerce yıldır süren bu serüveni sonlandırışlarına tanıklık edeceksiniz.
 David Richeson’ın yoğun bilgiyi anlaşılır bir dille aktardığı çalışması, matematik tarihine ilişkin derli toplu bir bakış sunmasının yanında imkânsızın ispatına değin geçen süreçte, problemleri çözdüğüne fazlasıyla emin olan matematik delilerinin, saplantılıların çılgın hikâyelerini de yer vererek son derece eğlenceli bir okuma deneyimi vadediyor.
“Richeson’ın İmkânsızın İspatı kitabını okurken büyük keyif aldım. Klasik olmayı hak ediyor ve şiddetle tavsiye ediyorum.”
Robin Wilson, Times Higher Education
 
“Kitabın tamamı hem bilgilendirici hem de oldukça eğlenceli. Okunması muhakkak önerilmeli.”
 
Adhemar Bulteel, Avrupa Matematik Derneği

İmkansızın İspatı & Çözülemeyen Matematik Problemlerinin 2000 Yıllık Serüveni KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

İmkansızın İspatı & Çözülemeyen Matematik Problemlerinin 2000 Yıllık Serüveni yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İmkansızın İspatı & Çözülemeyen Matematik Problemlerinin 2000 Yıllık Serüveni İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Bilim ve Mühendislik kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

İmkansızın İspatı & Çözülemeyen Matematik Problemlerinin 2000 Yıllık Serüveni kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir