Lacivert Yaşam Kültürü Dergisi Sayı: 69 Haziran 2020 kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Lacivert Yaşam Kültürü Dergisi Sayı: 69 Haziran 2020 kitabını Türkçe olarak Dergiler Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Lacivert Yaşam Kültürü Dergisi Sayı: 69 Haziran 2020 KİTAP AÇIKLAMASI

Lacivert Dergi 69’uncu sayısında “Cinsiyetsiz toplum-Yeni normal dayatması” dosyasıyla raflarda yerini aldı.
Bu sayıda Dr. Zeynep K. Şerefoğlu Danış ile “Cinsiyet biyolojik bir şeydir; kadın kadındır, erkek erkek…” başlığıyla toplumsal cinsiyet, LGBTI, queer, cinsiyetsiz toplum gibi sürekli bahsi geçen kavramların nasıl ve niçin ortaya çıktığını, bu konuyu nasıl tartışmamız gerektiğini konuştuğumuz bir röportaj yer alıyor. Ayrıca dosyada Gülenay Börekçi, H. Salih Zengin ve Hilal Kaplan ile azınlık haklarını savunma iddiasıyla ideolojik söylemlere evirilerek kullanışlı bir araca dönüşen bu LGBTI meselesinin sosyal ve kültürel boyutları ele aldığımız “Bir anda değil, adım adım gelindi bu noktaya” isimli bir paket röportaj bulunuyor.
Cinsiyetsiz Toplum dosyasında Ekrem Demirli “Âdem ve Havva meselesi hakkında: Metafizik olmadan cinsiyet meselesi konuşulabilir mi?” isimli yazısıyla kadın-erkek meselesinin metafizik zeminde yorumlayabileceğimiz bir çerçeve olması gerektiğini anlatıyor. Şule Albayrak “Yeni normalin toplumsal inşası ve icbarı olarak LGBTI” başlıklı yazısıyla LGBTI hareketinin sadece hak talebinde bulunmasından değil, toplumun normalini yapı söküme uğratma çabasından ve fikrini söyleyenlerin “homofobik”, “bilim düşmanı”, “yobaz” gibi suçlamalara maruz kaldığından bahsediyor. Betül Özel Çiçek “Radikal feminizm ve transgender kimlik çıkmazı” başlığıyla trans ve radikal queer aktivizminin fazlasıyla otoriter, baskıcı bir politika ile hareket ettiğini söylüyor. Birol Biçer tüm ideolojiler, politikalar, yaşam tarzları ve dinî doktrinler eleştirilebilirken LGBTI hareketi hakkında konuşulamadığından bahsettiği “Eleştirilemez bir ideoloji” isimli bir yazı kaleme alırken Zeliha Eliaçık “Hedef fıtratın ve aile yapısının tasfiyesi” başlığıyla Avrupa’da siyasi bir araca ve politik bir jargona dönüşen LGBTI’yi anlatıyor. Enis Doko “Post-cinsiyet dönemi mümkün mü?” isimli makalesinde modern bilimlerin gelişmesiyle biyolojik cinsiyetin geleceği hakkındaki öngörülerini yazarken Hakkı Öcal “Gökkuşağın sonu” başlığıyla İslam’ın ve diğer kadim dinlerin kendi hükümlerin dile getirilmesini yasaklama talebine doğru giden LGBTI hareketini ve buna karşı çıkanın çağdışı olmakla suçlanmasını ele alıyor. Dosyanın diğer makaleleri Zeynep Temizer Atalar’ın “Pembe ve maviye eklenen üçüncü yol”, Gökhan Ergür’ün “Cinsel kimlik gelişiminde aile faktörü”, Nazlı Nur Baykan’ın “Sen hangi filmin başrolü, hangi hikâyenin kahramanısın?” ve Sena Subaşı’nın “Cinsiyetsizlik modası” isimli yazısı oluyor.
Dosyada İbn Haldun Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Medaim Yanık ile “Korona sonrası sürdürülebilir en küçük yapı aile olacak” başlığıyla salgının psikolojimiz üzerindeki etkisi ve son günlerin popüler kavramı “yeni normal” üzerine konuştuğumuz söyleşi gerçekleştirdik. 3 Soru 3 Cevap bölümünde bu ay yazar Fatih Baha Aydın sorularımızı yanıtlıyor. Birol Biçer’in “Dünyadan Portreler” ve “Dünyadan Haberler” kısmı ile zenginleştirilen dergide Çocuklarla Koşan Kadınlar köşesine bu sayıda “Kangurusunda dört bebek ile azim ve inanç̧ taşımış̧ kadının hikâyesi” başlığıyla yazar Betül Şatır konuk oluyor. Güven Adıgüzel ise “Mağrip’ten dünyaya; Dhafer Youssef” isimli bir portre yazısı kaleme alıyor. Düşünce Atlası’nda bu ay Necati Mert “Batılılaşmaya karşı toparlanma davasında bir yazar” başlığıyla Ömer Seyfettin’i anlatıyor.
 

Lacivert Yaşam Kültürü Dergisi Sayı: 69 Haziran 2020 KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Lacivert Yaşam Kültürü Dergisi Sayı: 69 Haziran 2020 yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Lacivert Yaşam Kültürü Dergisi Sayı: 69 Haziran 2020 İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Dergiler türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Lacivert Yaşam Kültürü Dergisi Sayı: 69 Haziran 2020 kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir