Maturîdîlik Düşüncesi 3 / Kabir Azabı kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Maturîdîlik Düşüncesi 3 / Kabir Azabı kitabını Türkçe olarak Din Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Maturîdîlik Düşüncesi 3 / Kabir Azabı KİTAP AÇIKLAMASI

İslam akîdesinin ulûhiyet, nübüvvet ve âhiret olarak tanımlanan üç iman esası üzerine bina edildiği bilinmektedir. İslam âlimlerinin kahir ekseriyeti insanın öldükten sonraki âhiret ahvâlinin iki safha olduğunda görüş birliği etmiştir: ebedî akıbetin belirlendiği kıyamet gününe kadar geçen süre içindeki “kabir hayatı” ve kıyametten sonra başlayan “ebedî hayat”.
 
İtikadî mezheplerin genelinde olduğu gibi, Mâturîdîlerde de kabir azabının hakikati hiçbir dönemde tartışma konusu olmamıştır. Hanefî mezhebi içinde kabir azabının Kur’ân ve Sünnet ile sabit olduğu hususunda geniş bir mutabakat oluşmuştur. Naslarda kapalı kalan, izaha muhtaç bazı hususların açıklanması konusunda bazı ihtilaflar olsa da bunlar kabir hayatının varlığıyla değil keyfiyetiyle, yani kabirdeki hayatın nasıl gerçekleştiğiyle ilgilidir.
 
Mâturîdîlik Düşüncesi adlı külliyatın üçüncü kitabı olan bu çalışmada, Mâturîdî âlimlerin “kabir azabı” hakkındaki görüşleri, kullandıkları somut dinî delillerin ışığında doğrudan kurucu mensuplarınca ortaya konulan izahlara dayanılarak tespit edilmektedir.

Maturîdîlik Düşüncesi 3 / Kabir Azabı KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Maturîdîlik Düşüncesi 3 / Kabir Azabı yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Maturîdîlik Düşüncesi 3 / Kabir Azabı İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Din Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Maturîdîlik Düşüncesi 3 / Kabir Azabı kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir