Muhyiddin İbn Arabi Fusûsu'l Hikem Anahtarları Kur'an Varlık kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Muhyiddin İbn Arabi Fusûsu'l Hikem Anahtarları Kur'an Varlık kitabını Türkçe olarak İslam Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Muhyiddin İbn Arabi Fusûsu'l Hikem Anahtarları Kur'an Varlık KİTAP AÇIKLAMASI

Muhyiddin Arabi, yazılarının bir çoğunda Rasulullah Fatiha ilişkisini vurgulamıştır. Örneğin “be” harfi ile ilgili kitabında “Fatiha”nın besmelesi ve besmelenin başındaki “be” harfi ile Muhammedi makam arasındaki ilişkiye dikkat çekmiştir. Futuhat’ın besmeleyi ve fatihayı konu edinen beşinci babında şunları söylüyor: “…Sen bizim için tekrarlanan yedisin. O efendimize tahsis edilmiştir.” “el-İsra” adlı kitabının “surelerin girişlerinin sırlarının münacatı” babında ise şunları söylüyor: “Onların-yani rasullerin- fatiha’dan bir nasipleri yoktur. Ona isabetli bir ok da atmış değildirler. Bütün yüce rasuller içinde efendimiz Hz. Muhammed’e (s.a.v) tahsis edilmiştir. Rasulullah’a (s.a.v): Ne zaman nebi oldun? diye sorulmuş, o da şu cevabı vermiştir: Ben nebi iken Adem henüz su ile balçık arası bir şeydi.” Bu sözünden maksat da budur. Çünkü Rasulullah (s.a.v) nebilerin anahtarıdır. En cami varlık onun içindir ve o en erişilmez makama tahsis edilmiştir: “Bana kelimeleri cem eden verildir.”…

Bu Rasulullah’ın (s.a.v) fatihasına, cemliğin kemaline tahsis edilişine yönelik bir işarettir. Çünkü Rasulullah’ın (s.a.v) hakikati varlık kitabının anasıdır, tıpkı fatiha suresinin Kur’an’ın anası olması gibi.

Muhyiddin İbn Arabi Fusûsu'l Hikem Anahtarları Kur'an Varlık KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Muhyiddin İbn Arabi Fusûsu'l Hikem Anahtarları Kur'an Varlık yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Muhyiddin İbn Arabi Fusûsu'l Hikem Anahtarları Kur'an Varlık İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

İslam Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Muhyiddin İbn Arabi Fusûsu'l Hikem Anahtarları Kur'an Varlık kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir