Ortaklığın Giderilmesi Davası ve Ortaklığın İhale Yoluyla Sona Ermesi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Ortaklığın Giderilmesi Davası ve Ortaklığın İhale Yoluyla Sona Ermesi kitabını Türkçe olarak Hukuk Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Ortaklığın Giderilmesi Davası ve Ortaklığın İhale Yoluyla Sona Ermesi KİTAP AÇIKLAMASI

Elbirliği veya paylı mülkiyete tabi mal veya hakların paylaşımı söz konusu olduğunda ortaklar/paydaşlar arasında uyuşmazlık ortaya çıkabilmektedir. Günlük yaşamda bu uyuşmazlıklara sık rastlanmakta ve çözümü için hukuki yollara başvurulmaktadır. Paylaşma konusunda anlaşamayan ortakların/paydaşların uygulamada sıklıkla başvurdukları hukuki çözüm, ortaklığın giderilmesi davasıdır. Kitabımızda ortaklığın giderilmesi davasına ilişkin teorik ve pratik bilgilere yer verilmiştir. Ortaklığın satış yoluyla giderilmesine karar verilmesi halinde mal veya hakkın ihale yolu ile satılması da ortaklığın giderilmesi davasının devamı kabul edilebilir. Bu ihalelerde herhangi bir eksiklik veya usulsüzlük bulunması ihalenin feshine sebep oluşturmaktadır. İhale usulüne ve ihalenin feshi istemine ilişkin bilgiler ile ihalenin feshi sebepleri de kitabımızın içeriğini oluşturan bölümlerdendir. İhale ile ilgili olarak özellikle ihalenin feshinin sonuçları önem teşkil etmektedir. İhalenin feshi için kanunda öngörülen hak düşürücü süreler devam ederken satış bedelinin paylaştırılması ve malın teslim edilmesinden sonra ihalenin feshedilmesi halinde tarafların hak ve borçlarının ne olacağı, hangi davaların açılabileceği ve talep konusunun ne olacağı konusunda bazı belirsizlikler bulunmaktadır. Bu belirsizlikler kitabımızda içtihatlardan yararlanılarak somutlaştırılmaya çalışılmış ve ihalenin feshinin sonuçlarına ilişkin detaylı bilgilere yer verilmiştir. Ortaklığın giderilmesi davası, ihaleye hazırlık işlemleri, ihale aşaması, ihalenin feshi ve ihalenin feshi sonrası tüm süreçleri ele alan kitabımızın tüm okuyuculara faydalı olması dilerim.

[ad_2]

Ortaklığın Giderilmesi Davası ve Ortaklığın İhale Yoluyla Sona Ermesi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Ortaklığın Giderilmesi Davası ve Ortaklığın İhale Yoluyla Sona Ermesi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Ortaklığın Giderilmesi Davası ve Ortaklığın İhale Yoluyla Sona Ermesi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Hukuk Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Ortaklığın Giderilmesi Davası ve Ortaklığın İhale Yoluyla Sona Ermesi kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *