Tuhaf Dergi Sayı: 34 Ocak 2020 kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Tuhaf Dergi Sayı: 34 Ocak 2020 kitabını Türkçe olarak Dergiler Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Tuhaf Dergi Sayı: 34 Ocak 2020 KİTAP AÇIKLAMASI

MUAZZEZ İLMİYE ÇIĞ: “DEVRİMİN EN YÜKSEK ÇAĞINDAYIZ.”
 
Türkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecilerini bir araya getiren Tuhaf Dergi Ocak ayında ünlü Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ’ı konuk etti. “Sana da öyle gelmiyor mu?” mottosuyla çıkan derginin Muazzez İlmiye Çığ için hazırladığı dosyada ünlü bilim insanıyla geniş bir söyleşi yer alıyor.
 
Deniz Bayramoğlu’nun gerçekleştirdiği söyleşide bilime, sanata, kadın ve erkek ilişkilerine dair konuşan Çığ, “Bugün bilimde, sanatta, her türlü medyada, her yerde başarılı olan kadınlarımız var. Avrupa’nın dört yüz yılda yaptığı Rönesans’ı biz seksen yılda yaptık” açıklamasında bulundu. “Yaptığım çalışmalarla Atatürk’ün vasiyetini yerine getirdim” diyen Çığ, söyleşide Atatürk’ü de şu sözlerle andı: “Atatürk Türklerin kökeni konusuna çok meraklıydı. Türklerin kökeninin Sümerlere dayanabileceği yönünde bir düşüncesi vardı. Bunun araştırılmasını istedi. Ama bunun ötesinde hem Hititlerin hem de Sümerlerin bu ülke insanı, bu ülke gençleri tarafından bilinmesini isterdi.”
 
J.J. ABRAMS, ALİ ELMACI, İSMAİL SAYMAZ, MAZHAR ALANSON, KALBEN…
 
Tüm Türkiye’de gazete ve dergi satan her yerde olan Tuhaf Dergi’nin Ocak sayısında birçok sürpriz de var. Son dönemde Yıldız Savaşları serisinin son filmi Skywalker’ın Yükselişi’yle adından söz ettiren ünlü yönetmen J.J. Abrams ile Nando Salva’nın gerçekleştirdiği söyleşi, filme dair birçok ayrıntıya ışık tutacak. Tuhaf Dergi Ocak sayısında, gazeteciler Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, İsmail Saymaz ve Timur Soykan’la gerçekleştirilen ve tarikat ve cemaat yapılanmalarına ışık tutan epey geniş bir söyleşi de yer alıyor. “Yaralarım Aşktandır” oyunuyla gündemde olan Şebnem İşigüzel ve Nazan Kesal, Tuhaf Dergi Ocak sayısında birlikte ürettikleri oyunu ve Füruğ’yu konuştu. Derginin Ocak sayısında ünlü ressam Ali Elmacı’nın, güvenli  gibi görünen izole yaşamları ve sanatını anlattığı, Ceren Kandemir tarafından gerçekleştirilen bir söyleşi de yer alıyor. Mazhar Alanson’un şiiriyle, Kalben’in de öyküsüyle katkı sağladığı dergi, 2020’yi geniş bir yazar kadrosuyla karşıladı.
 
Tüm Türkiye’de gazete ve dergi satan her yerde olan Tuhaf Dergi’nin Ocak sayısının tam yazar kadrosu ise şöyle: Muazzez İlmiye Çığ, İlber Ortaylı, Zülfü Livaneli, J.J. Abrams, Mazhar Alanson, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan, Nazan Kesal, Şebnem İşigüzel, İsmail Saymaz, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Timur Soykan, Barış Özcan, Deniz Bayramoğlu, Kalben, Yüce Zerey, Yekta Kopan, Jehan Barbur, Büşra Sanay, Ali Elmacı, Fethi Karaduman, Nando Salva, Muhsin Topyıldız, Hasan Emre Dipşar, Ceren Kandemir, Nurhak Kaya

Tuhaf Dergi Sayı: 34 Ocak 2020 KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Tuhaf Dergi Sayı: 34 Ocak 2020 yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Tuhaf Dergi Sayı: 34 Ocak 2020 İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Dergiler türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Tuhaf Dergi Sayı: 34 Ocak 2020 kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir