Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi kitabını Türkçe olarak Hobi Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi KİTAP AÇIKLAMASI

Köklü bir geçmişe dayanan gastronomi kavramı; yemek ve kültür arasında sosyal, kültürel, ekonomik ilişkileri içeren bir kavramdır. Tarihsel süreç içerisinde üretimden tüketime insanoğlunun yaşadığı uygarlıklarda varoluşunu anlatan bir olgudur. Tarlada başlayan sürdürülebilir gıda üretimi ve üretilen yiyeceğin tabak sunumu ile sanata dönüştürülmesi ve insanların dikkatini çeken bu sanata eğilim turizm faaliyetleri ile de kendini göstermiştir. Her geçen gün gastronomiye dayalı turizm faaliyetleri ilgi görmeye başlamıştır. Yurt içi yurt dışı turlar ile de yeni gastronomi turizm rotaları rağbet görmeye başlamıştır. Özellikle Fransa, İtalya, İspanya gastronomi turizmi ile ilgili gerçekleştirdikleri etkinlikler ile dünyada söz sahibi olan ülkeler arasında yer almaktadırlar. Kitabın hazırlanma sürecinde konuların belirlenmesi titizlikle oluşturulmuştur. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden değerli akademisyenlerin katkı verdiği kitapta; mutfak kültüründen başlayıp, tarihsel süreç içerisinde turizm ve gastronomi ilişkisi, gastronomi turizm destinasyonlarının yaratılması, dünyada yumuşak güç olarak gastrodiplomasinin önemi; gastronomi turizminde marka oluşturulması ve müşteri bağımlılığının sağlanması gibi içindekiler kısmında da inceleneceği üzere birçok farklı konulara değinilerek turizmin gelişiminde gastronomi turizmi konusu irdelenmiştir. Toplam 17 farklı üniversite, 22 yazar ve 17 bölümden oluşan bir ekip çalışmasıyla kitap gastronomi yazınına gastronomi turizminin farklı perspektiflerden değerlendirilerek yeni rotalar oluşturmaya ışık tutacak değişik fikirlere yer verilmiştir. Kitap aynı zamanda akademisyenlerin derslerinde yaralanacakları bir kaynak olarak da düşünülmüştür.

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Hobi Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir