Türk Din Musikisi El Kitabı kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Türk Din Musikisi El Kitabı kitabını Türkçe olarak Müzik Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Türk Din Musikisi El Kitabı KİTAP AÇIKLAMASI

Mûsikî, toplumların ulaştıkları medeniyet ve kültür seviyeleri ile benzer bir seyir arz etmektedir. Bir topluma ait mûsikî, onun kültürel ve medeni gelişimiyle ahlâkî durumu hakkında da ipucu verir. İslam toplumlarının oluşturduğu mûsikî kültürü de böyledir. Bu sebeple kulağına okunan ezân-ı Muhammedî ile dünyaya gelen bir mümin, buradan salât ü selâmlarla uğurlanır. Mümin, dînî mûsikîmizin iki önemli formu arasında geçen ömrü boyunca Kur’ân tilâveti başta olmak üzere duâ, zikir ve tesbîhât şeklinde mûsikî ile muhataptır.
Bu mûsikî kültürü, en güzeline ulaşma sâikiyle her gün yeni sesler ve melodiler arayan Müslümanların gayretleri neticesinde ortaya çıkmış ve tarihî süreçte büyük bir birikime sahip olmuştur. Bu çalışma da tarihî süreçte gelişen dînî mûsikî kültürümüzü hem İlâhiyat Fakültesi öğrencilerine hem de bu sahayla ilgilenenlere ana hatlarıyla ve bütün formlarıyla sunmayı amaçlamaktadır.
 
Yazarlar
Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi
Prof. Dr. M. Safa Yeprem
Prof. Dr. Fazlı Arslan
Doç. Dr. Hüseyin Akpınar
Doç. Dr. Ahmet Çakır
Doç. Dr. Ayşe Başak Harmancı
Doç. Dr. Erhan Özden
Doç. Dr. Mehmet Tıraşçı
Yrd. Doç. Dr. Ubeydullah Sezikli
Yrd. Doç. Dr. Muhammed Zinnur Kanık
Yrd. Doç. Dr. Cemal Karabaşoğlu
Yrd. Doç. Dr. Mustafa Demirci
Yrd. Doç. Dr. Mehmet Öncel
Öğr. Gör. Dr. Fatih Koca
Arş. Gör. Dr. Selman Benlioğlu
Okutman Can Doğan

[ad_2]

Türk Din Musikisi El Kitabı KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Türk Din Musikisi El Kitabı yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Türk Din Musikisi El Kitabı İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Müzik Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Türk Din Musikisi El Kitabı kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *