Türk Tarihinin ve Tarihçiliğinin Meseleleri kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Türk Tarihinin ve Tarihçiliğinin Meseleleri kitabını Türkçe olarak Tarih Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Türk Tarihinin ve Tarihçiliğinin Meseleleri KİTAP AÇIKLAMASI

Türkiye’deki tarihçilik kültürüne katkı sağlamak için düzenlenen tarihyazımı çalıştaylarının altıncısı, önde gelen tarihçilerin çerçeve konuşmaları ve bunlara yönelik müzakerelerle 06-08 Mart 2018’de, Eskişehir’de gerçekleştirildi. Ahmet Şimşek ve Mehmet Topal’ın hazırladığı bu çalıştay kitabında; dünyada tarihçilik alanındaki gelişmeler, destansı, hikayeci olarak nitelen tarihçilikten objektif, bilimsel olduğunu iddia eden tarihçilik tarzlarına tarihyazımında farklılıklar, Türkiye’de tarihçilik alanındaki yönelimleri belirleyen faktörler, Türk tarihine yüklenen misyon, popülist yayınların oluşturduğu bilgi kirliliği, ortak bir Türk tarihinin yazılması,  Türk tarihini daha iyi izaha imkan verecek yerli tezlerin ve teorilerin üretilmesi,  yeni kavramsallaştırmalara gidilmesi, Türk toplumlarının zihniyet, düşünce ve kültür tarihini ele alan çalışmaların eksikliği, felsefe, ilahiyat ve dil gibi farklı disiplinlerle işbirliği yapılması, Türk tarihçiliğinde -bazı sorunların ortaya çıkmasına yol açan ve ciddi bir eleştiri konusu olan-  Avrupa merkezciliğin etkileri, başka dillerde var olan kaynaklara nüfuz edecek yeterli filolojik donanımın olmaması gibi Türk tarihyazımının önemli başlıklarını bulacaksınız.  
İslam Öncesi Türk Tarihinin Araştırma Problemleri Hakkında Düşünceler
Ahmet Taşağıl
Ortak Türk Tarihi Yazmanın Sorunları – Öneriler
Mehmet Alpargu
Ortak Türk Tarihi Dersi Kitabı Üzerine
Darkhan Kıdırali
Çağdaş Türk Dünyası Tarih Yazıcılığı: Tarihsel Süreç, Eğilimler ve Kavramsal Sorunlar
Ahmet Kanlıdere
Türkiye’de Selçuklu Tarihçiliğinin Meseleleri
Erkan Göksu
Osmanlı Klasik Dönem Tarihçiliğinin Sorunları – Öneriler
Özer Ergenç
Selçuklu ve Osmanlı Dönemi Zihniyet, Düşünce ve Kültür Tarihçiliği (Durum, Sorunlar, Öneriler)
Ahmet Yaşar Ocak
Cumhuriyet Tarihçiliğinin Sorunları ve Öneriler
Fatma Acun

Türk Tarihinin ve Tarihçiliğinin Meseleleri KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Türk Tarihinin ve Tarihçiliğinin Meseleleri yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Türk Tarihinin ve Tarihçiliğinin Meseleleri İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Tarih Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Türk Tarihinin ve Tarihçiliğinin Meseleleri kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir