XV-XVI. Yüzyıllarda Osmanlı Medreseleri (2 Cilt Takım) kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

XV-XVI. Yüzyıllarda Osmanlı Medreseleri (2 Cilt Takım) kitabını Türkçe olarak Eğitim Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

XV-XVI. Yüzyıllarda Osmanlı Medreseleri (2 Cilt Takım) KİTAP AÇIKLAMASI

Osmanlı Devleti’nin en geniş sınırlara eriştiği XVI. asır sonunda Osmanlı ülkesinde ne kadar medrese tesis edildiği konusunda istatistikî bir bilgiye sahip değiliz. Biz bu çalışmamızda bulabildiğimiz medreseleri tetkikimize almaya çalıştık. Daha çok tevcihat yapılan medreseler üzerinde durduk. Ancak XVI. asırda mevcut olduğu halde araştırmamızda yer almayan medreselerin de bulunduğunu peşinen ifade etmeliyim. XV-XVI. asra ait Tapu Defterleri, Vakfiyeler ve Şer’î Siciller’in tamamını inceleme imkanı bulabilseydim belki bu konuda daha geniş rakamlara ulaşabilirdim. Bu konu, yeni araştırıcıları beklemektedir.
Eserimizin tashih edilmiş ve genişletilmiş bu baskısı hacim olarak ilk baskıdan oldukça daha geniştir. İki cildi ihtiva eden eserin sonuna konulan karma indeks eserden yararlanmak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

[ad_2]

XV-XVI. Yüzyıllarda Osmanlı Medreseleri (2 Cilt Takım) KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

XV-XVI. Yüzyıllarda Osmanlı Medreseleri (2 Cilt Takım) yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

XV-XVI. Yüzyıllarda Osmanlı Medreseleri (2 Cilt Takım) İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Eğitim Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

XV-XVI. Yüzyıllarda Osmanlı Medreseleri (2 Cilt Takım) kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *