Bosna'da Türk Kültürünün İzleri kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Bosna'da Türk Kültürünün İzleri kitabını Türkçe olarak Kültür Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Bosna'da Türk Kültürünün İzleri KİTAP AÇIKLAMASI

“Balkanlar’da bulunan Osmanlı Türk kültür mirası, bu mirası görmeye tahammülü olamayanlar için daimî bir endişe vesilesi olmuştur. Bu miras aynı zamanda Türkiye’ye tarihî bir görev yüklemiştir. Batı ise Türkiye’nin bu konumu çoktan tespit etmiştir. Der Spiegel dergisi, ‘Balkanlar’da kartların artık Türklerin eline geçtiğini’ makale konusu yaparken, Stuttgarter Zeitung gazetesi ise, ‘II. Viyana kuşatmasından sonra doğuya itilen Türklerin bu kez Avrupa’nın ortasına yerleşmeye hazırlandığını’ belirterek, hedef olarak da Bosna’yı göstermişti. Elbette ki bu endişe Bosna’da Müslüman nüfusun çoğunlukta olmasından kaynaklanıyordu.

Türkler, o bölgeye İslâmiyet’i güzel eserlerle ve yeni bir kültürle taşımışlardı. Saraybosna’dan, Mostar’a oradan da Poçitelj ve Travnik’e kadar giden her Batılının, bu kültürün ağırlığını hissetmemesi, İslâm’ın mistik havasını solumaması mümkün değildir. Tüm turistleri buralara Türkün kültür mirası çekmektedir. Bu bölgeyi tanıtıcı kitapların hemen tamamının kapağına bir Osmanlı Türk eserinin fotoğrafı konulmuştur. “Tanrı bizi dünyadaki şu en kötü üç afetten korusun; tifo, Türkler ve kuraklık.” şeklinde bir atasözü sahip zihniyet için bu kültürü ve onun izlerini yok etmek kim bilir belki de zorunluydu….

[ad_2]

Bosna'da Türk Kültürünün İzleri KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Bosna'da Türk Kültürünün İzleri yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Bosna'da Türk Kültürünün İzleri İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Kültür Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Bosna'da Türk Kültürünün İzleri kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *